Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, 

отскоро съм  собственик на Ауди А3 1.9тди 2005. Дали някой може да сподели user manual за колата, тъй като успях да намера само след 2008 година и не знам има ли някакви разлики. Имам следните проблеми с колата, за които търся решение, ако може да помогнете преди да стигна в сервиз. 

1. Бутоните от дистанционното не работят. Смених батерията и пак същото. Лед диода на дистанционно свети, но колата не реагира на нито един бутон. Четох, че трябва да се ресетне след смяна на батерия, но пробвах всички варианти, които открих в youtube, но все още не работи. Или аз нещо бъркам или няма да стане само с ресет. Като гледах колата на автосалона дистанционното ми се стори, че работи и когато отидох на следващия ден да взимам колата вече не работеше. Огледах кутиите с бушони, но не видях прекъснат бушон. Забелязах, че имам доста празни места в кутиите за бушони и не знам дали някой липсва. В кутия под предния капак нямам описание кой за какво е. 

2. Колата е с парктроник, като включа задна се чува сигнал за активиране на функцията, но като се доближавам до препядствия не се чува никакъв звук. Гледах в ръководството за 2008-ма, че звука регулираот менюто на екрана, но при мен такава настройка нямам. По PR-кодовете си излиза, че колата има парктроник, така че не би следвало да не е оригинален. Та въпросът е как се регулира звука на пискане при приближаване на обекти?

3. Забелязах странен кабел с бушон под капака, който се разкарва просто така, който ме съмнява да е заводски. Ето снимка: 

 

IMG_20190407_160136.jpg

IMG_20190407_160141.jpg

Редактирано от speedking
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле аз имам същия проблем с ключа, но при мен работи само когато е много близо до задна лява врата. Иначе съм с нефабрична аларма и няма проблем с нея. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

При мен изобщо не иска, за това си мисля че трябва да се направи този ресет или в краен случай да се обучи отново.

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Enkoff написа:

Братле аз имам същия проблем с ключа, но при мен работи само когато е много близо до задна лява врата. Иначе съм с нефабрична аларма и няма проблем с нея. 

Опитай до задна дясна врата и ще разбереш, че още по-добре хваща. Причината е, че модулът е от зад (в багажника) от дясно. Щом не хващаш от далече (мойто 8Р лови от около 50-тина метра), значи имаш проблем с антената на централното. Тя се намира в третата/петата врата. В антенния усилвател, едната факра букса е сива. Точно тя е за дистанционното. Или не е закачена, или някъде другаде око него имаш проблем.

 

Преди 1 час, speedking написа:

При мен изобщо не иска, за това си мисля че трябва да се направи този ресет или в краен случай да се обучи отново.

Ако беше в София, щях да ти направя адаптация и да се види, в ключа ли е проблемът, или в обучението.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Преди малко разглобих петата врата и всички букси са закачени. А дори и да ги откача няма промяна. Някакво друго напътствие? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз реших днес да сваля корите на 3тата врата да видя дали си има всичко. Има си антени с всички букси включени, моторче за задната чистачка и т.н. Не се видя да липсва нещо, но установих че във вратата работи единствено машинката за централното и отварянето на вратата. Нагревателите не работят, задната чистачка също и според мен и антените, тъй като не хваща дистанционното и радиото и то не хваща станции. Има ли някъде някаква букса някъде в колата да речем на която са всички тези неща на вратата и вероятно да е изключена или бушон за тези неща?

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си модула за комфорта. Намира се в десният заден калник. Също и кабелите които отиват към багажника... Нещо прекъснато има явно.

Изпратено от моят LDN-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През уикенда ще проверя. Този модул къде в калника се намира откъм багажника или вътре в купето?

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Проверих кабелите, които отиват към багажника, не можах да намеря прекъснат кабел. Към антените на врата не идва ток. Идея от къде идват тези кабели или бушон за тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да се губи постоянния плюс на част от колата, тъй като и плейъра си губи паметта след като загася колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Малко развитие с колата. При разглобени кори се чува релето в модула в калника да цъка, когато натискам бутоните на дистанционното, но колата нито се отключва нито се заключва. Отидох до една морга и взех същия модул само за проба. На място пред моргата го сложих, но разлика няма. Никъде не успях да открия скъсани кабели. Плюс идва до модула, но до антените в багажника не успях да намера кабел по който идва плюс, но пък релето реагира при натискане на бутоните от дистанционното. Някой ако знае по кой кабел трябва да дойде плюс до антените? При смяна на модула или откачането му от буксите, налага ли се ново обучние на ключ или на модула? При четене с вагком, показва, че няма връзка на този модул с главното управление на колата(нещо такова беше). При парктроника отчита грешка липсва на захранване. Като мерихме с мултицет, ток идва до модула на парктроника, но от него не излиза и според тук е за смяна модула. Всички кабели на датчиците са здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Никой не каза къде точно се намира този модул и как се стига до него от багажника или от купето. Дайте и някакъв номер на модула ако имате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула се намира в десния калник в багажника. Трябва да се свали кората. При мен се оказа в крайна сметка проблема в ключа. Направих си нов и стария ключ стои за резервен.

Изпратено от моят MI 8 Pro с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...