Jump to content

Срок на годност на гумите


Recommended Posts

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 4 часа, loshdancho написа:

Вчера отидох до Медина мед, помолих за мнение..

Сега, имейла, който си пратил на Мишлен го изпрати на Медина Мед, като приложиш и отговора на французите.

Приложи си координати и ... чакай реакция.

 

Това, което се е случило като си ходил на място, прилича на притчата ЕЖК и "ако няма да купуваш, разкарай ми се от главата"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, не съм гледал отвътре, ама ще погледна.

Няма даа се занимавам повече. Защото гумите не са в гаранция.  Обясних Два пъти вече,  ме интервсува пеичината причината.

И отговора не е от французите, а от Мишлен България, които ме пращат  при Медина мед.... 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм,....

Цитат

За да се направи най добрият анализ върху проблема трябва да посетите вашият дистрибутор от където сте закупили гумите. Ако се имате някой други въпроси или се нуждаете от помощ свържете се пак с нас.

 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ич да ти не дреме.

 

Един приятел си монтира на скоро Мишлен нови събрани от резервни гуми, като това е масова практика в нашия край. Оставям снимките сами да говорят и да кажете коя година са.

 

IMG_0659JPGD88i90A6QtmBwaRmLMw8155524126

IMG_0663JPGh6d9rJVGVc0Ni1o78XNL155524130

IMG_0660JPGRjlTWSamxpziQSguW0oe155524134

IMG_0661JPGXPla7yxKBMCbQV8hBEzK155524136

IMG_0662JPGs8MgTwR5EX558NFUl7jD155524138

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите бяха монтирани на такси ... мила родна картинка

 

Интересното е че няма никакви напуквания и бордовете са меки. Предполагам, че след 1 година ще имат същия грайфер, но ще приличат на гъз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, nickgaidarov написа:

Тези гуми са съхранявани правилно. Не виждам никакъв проблем да се кара с тях, въпреки ДОТ-а им.

Гайдаров, пожелавам ти да изпиташ усещането от това - да караш със опечени гуми.... Поне ще остане малкия шанс да се пребиеш и ни лишиш от "безцените" си мозъчни пръдни.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дапчо, отново нещо не си разбрал.

Малко по-горе става въпрос за гумите на приятеля на врачанския пустиняк.

По отношение на твоите вече отдавна съм написал каквото трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гайда,  земи се гръмни. 

Нещо за остатъчна вулканизация, да си чувал.

 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дапчо, какво съм чувал и какво не съм не е твоя работа...:hilezh:

Просто бъди сигурен, че със свойствата на различните видове каучук, пълнители, стомана, взаимодействието между стоманата (в случая стоманена тел) и каучука, както и процесите по изработката, правилната инспекция и накрая съхранението на автомобилните гуми съм запознат много по-добре не само от теб, но и от всеки друг в този форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гайда бегай да си играеш някъде където ще ти обръщат квалифицирано внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, loshdancho написа:

Няма даа се занимавам повече. Защото гумите не са в гаранция.  Обясних Два пъти вече,  ме интервсува пеичината причината.

И отговора не е от французите, а от Мишлен България, които ме пращат  при Медина мед.... 

Хем не ти се занимава, хем искаш да разбереш каква е причината... Няма значение, че гумите не са в гаранция. Не е нормално висок клас гума да се напука така, пък било то и козметично... (всъщност много интересно как "експерта" разбра, че е така?... може би има ренгенов поглед...)

 

Предполагам, че Мишлен България са търговско представителство на групата "Мишлен" (в момента не мога да отворя дадения документ в ТР).

Като такива те действат от името на групата "Мишлен", т.е. все едно отговора ти е от французите.

Ако наистина искаш да разбереш причината за напукването, действай смело.

 

 

Преди 19 часа, esox hunter написа:

Производителят праща при продавача той да дава обяснение за качеството !? :hilezh: 

 

А я си представи, че тези гуми нямат нищо общо със заводите на Мишлен?... ;) Май ще стане интересно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Michelin Cross Climate 99W/94VL XL на двете Аудита, купувани са февруари и септември 2017г. по 4 броя.  Засега няма и помен от пукнатини по бордовете, минал съм над 40 000км с А6-цата и около 20 000км с А4-ката. Ще следя догодина какво е положението и ще пиша ако се появят подобни пукнатини.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, loshdancho написа:

Гайда бегай да си играеш някъде където ще ти обръщат квалифицирано внимание.

Викни го да ти помага с урода, гледам че е квалифициран по всички теми :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се занимава, защото гумите не са в гаранция, искам за си направя заключение -  дали съм се преевал и дали да сменя генерално марката. И не на последно място дали да използвам тия гуми още. До тука си извадих някакво мнение: Пуснаха ме по наклона, гумите са с такава смес, че за да стават и за зимни стареят бързо. Мисля са сменя марката и дистрибутора.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...