Jump to content

Предложения


Recommended Posts

Здравейте, скоро взимам книжка и кола, като съм се спрял на А6 4F (2,7 ; 3.0 Tdi), та исках да ви попитам дали е толкова скъпа за поддръжка, колкото съм чувал. За разхода нямам въпроси, тъй като го мисля за добър (по мои търсения около 7,8/100). Имайтевпредвид, че аз ще съм студент и не разполагам с пари, които да хвърлям само за колата, колкото и да се интересувам от това :hilezh:. Спрял съм се на 2008 модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито разхода и малък,нито подръжката евтина,и не е като да не се чупи.Така че, като за бъдещ студент забрави за нея.По допустим варянт ти е 4фка само че 2.0тди , ръчка на един мост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата е Предложения аз предлагам на автора да си вземе едно А3 или Голф5 и разликата в разходите да я похарчи за студентки.:zustimm: Доста по-приятни спомени ще му остават отколкото с А6 по сервизи и майстори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха, +1 за предложението на Пуси!

 

7.8 масло може да ти гори, ама бензин/дизел в града - под 12 трудно, ще трябва да я галиш газта.

 

скъпа поддръжка е разтегливо понятие, но трябва да си готов във всеки един момент, че може да думне нещо за 2500лв. Имаш няколко на брой такива ремонти, ако се случат при теб.

 

отделно обслужване на консумативи - масло и филтри е над 300лв. В зависимост от пробега, може и два пъти в годината да я обслужваш. Каско, данък и гражданска - грубо 1500лв. 

 

Ако ще взимаш такава от 8к от мобилето CHISTO NOVA!!! от някой джамбаз, наистина е хазартно. 

 

Вземи си бензин, от частно лице, което си е поддържало колата, има такива, на съответната цена. Никой не подарява.

 

И се забавлявай :) кола според дохода, да не ти тежи на пиеньето и мадамите :) нали си студент

 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, GeorgiHr said:

Здравейте, скоро взимам книжка и кола, като съм се спрял на А6 4F (2,7 ; 3.0 Tdi), та исках да ви попитам дали е толкова скъпа за поддръжка, колкото съм чувал. За разхода нямам въпроси, тъй като го мисля за добър (по мои търсения около 7,8/100). Имайтевпредвид, че аз ще съм студент и не разполагам с пари, които да хвърлям само за колата, колкото и да се интересувам от това :hilezh:. Спрял съм се на 2008 модела.

Не си го причинявай ако не разполагаш с достатъчно финанси. Тая кола гълта много пари за всичко - гориво, застраховки, пътен данък, за ремонти да не говорим :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами почти съм убеден, че искам ауди, като малък много харесвах а3-ките, но сега по-скоро искам седан, ако имате някакви предложения, ще се радвам да ги чуя :hilezh:. Също така бюджета ми е към 7 макс 8000 лева, но предполагам че ще си взема малко по-евтина и ще оставя част от парите да я освежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този бюджет ако искаш да е 10 - 13 години си за А3, или А4 с компромиси.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

56 minutes ago, GeorgiHr said:

Ами почти съм убеден, че искам ауди, като малък много харесвах а3-ките, но сега по-скоро искам седан, ако имате някакви предложения, ще се радвам да ги чуя :hilezh:. Също така бюджета ми е към 7 макс 8000 лева, но предполагам че ще си взема малко по-евтина и ще оставя част от парите да я освежа.

Да не те плаша, но само 'освежаването' може да ти излезне половината от бюджета ти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този бюджет по скоро се ориентирай към А3 или А4 и си карай спокойно студенството ;) Мерак се гаси с пари,а не с компромиси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че единствения вариант по тия критерии е А4 В7 седан 2.0 бензин (ALT), ръчка. Вярно, ще си носи тубата с масло в багажника, но пълно щастие няма! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4ф за 7000лв. ще го гледаш пред блока и колкото и да го реставрираш, няма да стане кола от него, щото ще е пребито от каране.
Ако си мазохист с 4000лв. месечен доход, може и да се справиш криво ляво да я вкараш в пътя.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bobitovn написа:

......Ако си мазохист с 4000лв. месечен доход.....

В смисъл тия с доход 4к са мазохисти, или...?:lol:

Автора, когато се набуташ (май натам отиват нещата) и пуснеш първата тема от сорта "деЙва тая марка скапана!!!!! Счупи са!!!!", да знаеш, че коментарите няма да са никак нежни.^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

42 minutes ago, NIKO said:

В смисъл тия с доход 4к са мазохисти, или...?:lol:

.. или има възможности, но (понеже е мазохист) се мъчи да ги хвърля за недотам приятни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като бях студент карах Fiat Bravo 1.6, толкова много я карах, че за 6 години бях минал едва 10 000км с нея :D Не се набутвай, тая кола не можеш да я поддържаш! Ориентирай се към някаква друга марка даже, докато имаш стабилен доход поне над 2к.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, NIKO said:

В смисъл тия с доход 4к са мазохисти, или...?:lol:

Автора, когато се набуташ (май натам отиват нещата) и пуснеш първата тема от сорта "деЙва тая марка скапана!!!!! Счупи са!!!!", да знаеш, че коментарите няма да са никак нежни.^_^

Спокойно, наясно съм с бюджета и възможностите си, пък и никога не съм си и мислел да кълна по марката само, защото не я поддържам както трябва. Точно заради това се съветвам с вас, които вече сте минали през това. Ако нещо се случи първо ще попитам дали това е нормално или аз съм направил нещо неправилно, не съм като повечето льохмани на моята възраст. ;)

1 hour ago, plamenkooo said:

Аз като бях студент карах Fiat Bravo 1.6, толкова много я карах, че за 6 години бях минал едва 10 000км с нея :D Не се набутвай, тая кола не можеш да я поддържаш! Ориентирай се към някаква друга марка даже, докато имаш стабилен доход поне над 2к.

 Никак не ме влекат италианските коли, ориентирал съм се към немските.

6 hours ago, Fireblood said:

Мисля, че единствения вариант по тия критерии е А4 В7 седан 2.0 бензин (ALT), ръчка. Вярно, ще си носи тубата с масло в багажника, но пълно щастие няма! :hilezh:

 А4 много наподобява А6 (недейте да ме нападате, знам че са в различни класове, просто много ги оприличавам :D), и поради тази причина те също ми харесват. Имам два варианта, и те са А3 и А4, тъй като както участниците в коментарите ме убедиха да не вземам А6, поне докато съм студент. Иначе за теглото си, харчат ли много (А4)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@GeorgiHr: то не е и до поддръжка конкретно от теб, а при предишните собственици и на колко км е колата. Когато започнеш огледи, води със себе си някой, който все пак разбира от коли и може само при оглед да разбере общото състояние на колата. Носете си и лаптоп с кабел да я прочетете. И аз пак казвам моето мнение: ако е от частно лице, много е вероятно човекът да е отстранил голяма част от проблемите. Ще е останало и за теб :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте го бъзикали. Всеки иска да кара комфортна кола, ако може и по- нова. Да, ама човека е студент и тази кола просто не е съвместима със студентството, освен ако Тате не е някой си и.... така няма проблем с парите. Който е бил студент е наясно. А3, пило или голф ще е идеален вариант за немско возило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си студент, да имаш кола която върви е много по-важно отколкото да е нещо луксозно. Даже ако е много скъпа може да има отрицателен ефект, защото може да стане очевидно че парите не си ги спечелил сам.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...