Jump to content

Въпрос за джанти за А5 sportback


Recommended Posts

Здравейте, не намерих по-подходящ раздел за въпроса си. Ако има такъв моля, кажете.

Въпроса ми е какво е задължително да гледам по параметрите на джантите за да си избера подходящи.

По книжка размерите са:

 

225/50R17 98V       7.5Jx17 ET28     5x112       Center Bore: 66.5 mm

 

Искам да си взема 18" или 19". Трябва ли задължително да са 66.5 и защо? - Ако е по-голям централния отвор знам че има някакви втулки ама това сигурно ли е че не създава проблеми?

Трябва ли да спазвам 7,5 j и защо?

И следващия въпрос е - ако са 19" - по книжка параметрите са:

255/35ZR19  94Y     9Jx19 ET33      5x112    Center Bore: 66.5 mm

 

гумите трябва да са 255х35 или може и да са на 40 примерно?

 

Модела e 2.0 TDI facelift

 

Моля за сериозни отговори.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди седмица минах по този път и след много въпроси обобщавам следното - единственото, което може да се различава е централният отвор. Втулки и няма проблем. За всички други разлики има негативи. С точните параметри на оригиналните ти джанти имаш достатъчно голям избор. По-голям размер джанти - виж пак параметрите, които препоръчват. 
Така ме посъветваха и аз се съобразих.

Редактирано от Stanley_S
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята стара кола не предполага да й купувам нови джанти от магазин и затова не мога да ти помогна. В ОЛХ-а има безкрайно количество немски оригинални джанти. За моите скромни 16-ки без драскотинка дадох 400 лева, като за 17 и 18-ки видях цени пак на оригинални джанти от порядъка на 450-700 лева. Мисля, че ако избереш оригинални немски, няма да сбъркаш, но ако се спреш на други, гледай размерите да са точни, иначе ще си разочарован от това как стоят реално на колата. Иначе на снимки има страхотни красоти.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...