Jump to content

Проблем със скорости или друго? Тресене..


Sandocan

Recommended Posts

Колеги здравейте. От скоро карам А7 и имам засега лек проблем. Колата е 3.0 тди. 7 степенен S-троник. 2013-та година Колата тресе на 2-ра скорост при много ниски обороти. Когато намалявам например да мина през легнал полицай, сваля до втора предавка и при подаване на газ тресе доста цялата кола. Това се случва в обороти около 950-1000 при набиране само от 2-ра. При всички останали случаи, тръгване от спряло положение или с по-висока скорост на 2-ра нямам никакви проблеми. Включва си съвсем нормално. Възможно ли е да има проблем със скоростите или софтуерно да не иска да върне на 1-ва при бавно преминаване. Тресенето изчезва след 1500 оборота и в другите предавки го няма изобщо? Това тресене от време на време изчезва не го прави винаги. Струва ми се че по някога го има и на 4-та но там е много леко и в малко по-високи обороти . Моля помагайте, че много ме дразни....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 

Това при втора го има на почти всеки с-троник. При мен беше така също , за 60к км съм нямал проблем , сменя си идеално просто това тресене се получава при потегляне на втора с ниска скорост. От Ауди ми казаха че е от съеденителя .

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

 

Именно. Точно защото потегля с бавна скорост на втора тресе. Ако ги редя от първа го няма проблема. Сменял ли си съединителя? И ако да, къде и колко излиза смяната ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегрети (запалени фрикционни) на съединителя - в случая тези на четните предавки. Това тресене ще се увеличава с времето,ще се появи и на задна предавка. Препоръка - смяна на съединители ,ако няма и други неща по кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

И аз го имах като си купrх колата. Срещу няколко хилядарки и нови съединители, маховик и обслужване на кутията всичко заспа. Даже Мишо не успя да и намери косури. ;)

Пс. На аватара е предната ми кола, става дума за С-Троник на 2012г. А7 3,0ТДИ, 245к.с.

Редактирано от yoan4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

 

On 1/4/2021 at 9:09 PM, Валентин Ганчев said:

Имам същия проблем.Колеги,отстранихте ли го и как?

Съединител

Редактирано от djiavor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.01.2021 г. at 21:09, Валентин Ганчев написа:

Имам същия проблем.Колеги,отстранихте ли го и как?

 

При мен проблема беше съединител, или по-точно фрикцьоните за 2-4-6 и задна предавка. Смених ги, плюс обслужване и ново масло и колата спи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам само за един олигофрен, който го прави - за около 3500-3800 лв. И проблема се връща от 6м. до 1 година. После при Мишо, ако имате проблем с контактите му питайте тук във форума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...