Chanchev

Проблем!!! Колата не иска да запали!

16 posts in this topic

Posted (edited)

Здравейте, първо ще кажа, че изчетох всичко свързано с кормилната колона. Преди три дни радиото ми изчезна, хващаше две три станции, пуснах си диск. На следващия ден, както си карам започна да ми свети на фиса ignition lock, минута по-късно изчезна. На другия ден, както си карам и колата рязко заби предница, оборотите взеха да играят, светнаха всички лампи на таблото, а на фиса Brakes... , така ми направи няколко пъти и на светофар веднъж ми изгасна. Днес сутринта качвам се в колата, натискам копчето Старт и се включи само ММИ. Изчетох всичко, симптомите наподобяват дефектирала кормилна колона. Закачих я с Ваг Ком, грешки хиляди, изтрих всичките, колата си остана по същия начин и не иска да пали. след гова проверих , една грешка е останала в 05, 00003 Control module 014 - defective. Колата е кейлес, акумулатора е на една година. 2-3 пъти ми даде на контакт и ми свети грешка за ръчната спирачка. Волана, отключва и заключва без проблем.

Edited by Chanchev

Posted (edited)

пусни по-хубаво грешката. 

Когато натиснеш start - светва ли таблото и лампите? Вероятно ти се чува отключването на волана, но въпросът е дали дава ефективно контакт?

И трябва да имаш грешка в модул 03- access & auth module или нещо такова.

Ръчната е странно, че дава грешка, там са или кабели за моторчетата отзад, или нещо свързано с abs. 

Edited by OvivO

Posted (edited)

аксес старт е 5 и като гледам за него дава грешка, допускайки, че това 05 е номера на модула от малкото, което е дал колегата.

Виж да няма езеро под чистачките.

И алтенатора колко зарежда.

Edited by mshbul

Няма капка вода, а алтернатора няма как да го замеря, защото колата не пали.

Проблема е открит, няма комуникация с модул J518, за жалост става въпрос за модул в кормилната колона :(

това е точно аксес старт 05.

провери първо окабеляването, буксите да не би само да няма връзка. Ако отключва волана едва ли е предпазител, явно самия 518 има захранване щом разпознава ключа и отключва волана.

Волана отключва-заключва без проблем. Забелязах и нещо друго, понеже колата е кейлесс, понякога можеш да заключиш и птвътре с дистанционното, а по принцип не би трябвало.

Posted (edited)

махни плюсовата букса на акумулатора за 5 секунди и я закачи пак и пробвай отново. Може да ти изглежда странно, но понякога така се оправя.

Също пробвай механично в ключалката да отключиш и заключиш няколко пъти.

Edited by OvivO

Волана отключва-заключва без проблем. Забелязах и нещо друго, понеже колата е кейлесс, понякога можеш да заключиш и птвътре с дистанционното, а по принцип не би трябвало.

Chanchev, това го прочетохме вече :) Той си отключва и J518 не му пречи да си е блокирал и да не иска да ти даде контакт.

Направи тези няколко простички неща и пиши

Posted (edited)

Проблема е решен, колата запали, проблема беше в кормилната колона, но не в отключването и заключването.

Edited by Chanchev

А в какво?

подобна информация ще е от полза на колеги, които ще имат лошия късмет да им се случи и да търсят проблема

само че тази втора ръка може да се обади скоро отново. Отивай при @sunshai да ти я излекува веднъж завинаги :)

Posted (edited)

Проблемът нaй-вероятно е бил в сaмaтa ключaлкa, тaм сa също някaкви плaстинки, които се бъгвaт. Кормилнaтa колонa е другия дерт, който дaвa ядове . Пишa го зaщото, гледaм, че с годините зaчестихa и проблемите с ключaлките, нaпример aз спрях моятa колонa при съншaй, aмa товa не пречи и ключaлкaтa дa ми прaви мизерии. Третия проблем, зa който съм чувaл около този възел е зa скaпaн имобилaйзер, aмa явно зaсегa е по-рядко срещaн, тaкa че не сa плaшете колеги и дa сте спряли колонaтa, пaк може дa не зaпaли колaтa.

Edited by mili 75

При мен не беше в ключалка колата е кейлесс, а в самата палтка на модула, на кормилната колона. Много се бях ядосал, защото бях сменил веригите, всмукателните колектори с клапите-нови от VW, цялата предница и тъкмо викам врче няма кво да стане. Като излезе този проблем и се разчетох тук, че хора са давали по 1800лв, си викам край, ще я продавам на части, не издържам вече :)

1800 са давали преди почти 10 години :) вече ги правят за десет пъти по-евтино