Jump to content

пушене и неравномерни обороти при първо палене за деня


neo84

Recommended Posts

Ако под "на квадрат" имаш предвид, че освен от практиката се старая да намирам и теоретично обяснение на фактите - да, съгласен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Конденза не е пара, а водни капки, получени от въздуха при понижаване на температурата.

При първоначално стартиране на студен двигател и наличие на конденз по вътрешната част на изпускателните тръби и ауспуха, докато тези капки се изпарят от високата температура на изгорелите газове, има сивкав дим, който бързо изчезва след изпарението на конденза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КоНТЕПентният пак не е допрочел нещо.

Кондензът е явление,което се състои в преминаването на ВОДНИТЕ ПАРИ,а не капки в течно състояние.Когато въздух,който съдържа водни пари се охлади до една определена температура,наречена температура на оросяване,водните пари се втечняват и се образува това,което наричаме конденз.

 

 
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 minutes ago, veselin velchev said:

Кондензът е явление,което се състои в преминаването на ВОДНИТЕ ПАРИ,а не капки в течно състояние

Това е една от най-големите глупости, които съм чел някога - поне аз никога не съм писал, нито пък съм чел или чувал някъде капки да преминават в течно състояние (тъй като самите те са в течно състояние).

Другото, т.е. това, на което само си направил copy/paste, без да се напрягаш мисловно, е вярно - имам предвид последното изречение от горния пост.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водните пари преминават в течно състояние.Прочети пак.Водните капки са резултат от понижаването на парите до определена температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това наистина е така.

Но като прочета предишния ти пост, чета следното:

28 minutes ago, veselin velchev said:

Кондензът е явление,което се състои в преминаването на ВОДНИТЕ ПАРИ,а не капки в течно състояние.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...