Jump to content

Лули за подгревни свещи - откъде да намеря Audi A6 4F 3.0tdi


millensk1

Recommended Posts

Здравейте, 

Някой дали е сменял лулите на подгревните си свещи и откъде се е сдобил с тях. Търсих в нета и намирам това което ми трябва , само че доставката е 1 седмица, а на мен са ми спешни за след два дни трябва да съм ги сменил. 


Трябват ми ето това - 
https://www.autodoc.bg/metzger/9338382 

друго което намирам е 
https://www.olx.bg/ad/originalni-luli-podgrevni-sveschi-CID360-ID7Ezkm.html  , но не са оригинални, ами правени така като гледам. Въпроса е ако рискувам да взема такива, какво да гледам , напрежението което стига до свеща е малко, но тока е голям  - и не намирам колко точно за да знам дали кабела, който се ползва ще издържи, не искам да се запали нещо или да си хвърля парите на вятъра. 


Искам да купя нещо дето да ми свърши работа. Дали някой знае къде мога да проверя за налични. 
Нямам време да си майсторя сам такива кабели - иначе има и хубава тема как се правят ръчно тук във форума.

 

Благодаря предварително на отзовалите се. 

Поздрави,
Милен 

Редактирано от millensk1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Справихме се и това.

 

Ще опиша какво съм взел и откъде - не с цел реклама, а евентуална помощ за някой, който няма време да си прави сам или не успява да намери. 

Лули намерих от тази обява https://www.olx.bg/ad/originalni-luli-podgrevni-sveschi-CID360-ID7Ezkm.html#a3a5ab7797 
087 666 0136 - Йордан Друмев от Сливен, 13лв бройката. Каза, че му ги карат от завода където се правят. Не са ръчна изработка както ми изглежда. Унгарски са, може би и на vw е логото- не съм сигурен (вижда се на снимките). Кабелите са 2.5кв.мм и са доста дълги около метър. Взех и кабелни муфи 2.5кв.мм за снаждане на старите кабели към новите. Муфите ги взех от Ташев Галвинг - https://www.tashev-galving.com/028+SNL4291/+Муфа+кабелна+кабелна++с+медна+изолация+Steinel+Tools+DIY 

 

Прилагам и снимки > https://drive.google.com/open?id=1mF6NoZDV8mRPhAirSUNc9tt1bjs-xBC6 

Редактирано от millensk1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна информация колега, и аз се чудех моите лули какво да ги правя, че са се нацепили и се разпадат. Тия кабелни муфи ми се виждат малко излишни и то по 10 лева парчето. Не може ли просто да се запои кабелът и да му се сложи от този шлаух, който се свива с нагряване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 лева за 10 бройки е по-нормално. Иначе добре ли става с тия муфи? Въобще на какъв принцип е, стиска ли се тая муфа, как става захващането, че и аз ще го правя това нещо. Да си преценя как ще ми е по-удобно с муфа или запояване и термошлаух.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, mili 75 said:

10 лева за 10 бройки е по-нормално. Иначе добре ли става с тия муфи? Въобще на какъв принцип е, стиска ли се тая муфа, как става захващането, че и аз ще го правя това нещо. Да си преценя как ще ми е по-удобно с муфа или запояване и термошлаух.

Муфата е с кримпване - тоест стискане, но после отгоре задължително трябва да положиш някаква изолираща лента. За да не овлажнява.

Съвет от мен - ако можеш да ги запоиш е най-добре, после термошлаух и най-отгоре изолираща лента (за препоръчване да е TESA).

 

Относно лустер-клеми - недейте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не - лесно подлежат на проверка и поправка. Винтовите връзки се ползват масово. Особено за дебели кабели. 

Не виждам проблем, стига да има място. Имат си и изолация пластмаса. Може да се проверява лесно дали има напрежение.

 

И точно с муфите може да има проблем, тънки са и не е ясно колко ще стегнат.

Поне ако го правиш с муфи застъпвай двата кабела, обаче сигурно ще трябва по-голяма муфа.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще си действам със запояване и термошлаух, така и по-заводско ще изглежда. Тая муфа като я гледам ще надига и ще си личи от сто километра, че са снаждани кабелите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, mshbul said:

Защо не - лесно подлежат на проверка и поправка. Винтовите връзки се ползват масово. Особено за дебели кабели. 

Не виждам проблем, стига да има място. Имат си и изолация пластмаса. Може да се проверява лесно дали има напрежение.

 

Проблема, е че имаш многожичен проводник и първо трябва или да калайдисаш заголените краища, или да им кримпнеш кабелни обувки (гилзи). При масовите лустер-клеми винта натиска проводника и може да започнат да се късат жилата. При някои има метална пластина, която е между проводника и винта и не допуска късане на жилата.

Може би тези лустер-клеми никога не съм ги харесвал. Откакто навлязоха в България WAGO-клемите предпочитам тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах за дебели проводници. Ако е 0.5мм2 няма да е добре, но за 2.5 става. 

Освен това можеш да ги застъпиш в 4мм2 клема и няма да мръдне. 

 

Токът не е чак толкова голям, освен това е за 3-4 минути. Запояването сигурно е по-добре, но не и гилзите. Правил съм такива и тънките не вършат работа. За 50мм2 и нагоре медни и алуминиеви стават, но са много дебелостенни и държат.

Може би съм попадал само на китайски тънки. Може и да има по-хубави, но ще трябват и стабилни клещи.

Редактирано от VBI
Мерни единици
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених и аз лулите, няма нужда да казвам, че старите като ги дръпнеш и излизат на парчета. Запоих кабелите и изолирах с термошлаух, станаха добре. Новите си пасват перфектно, телефона го е дал колегата по-горе, човека е точен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...