Jump to content

Съвети за избор на газов инжекцион


Recommended Posts

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Landi Renzo Evo  най доброто на пазара !!!

И не слушай такива че няма да стане после чип!!!

Хората си имат сервизи в цялата страна с гаранция!!!

Аз съм супер доволен при нормално каране 7-8-9л зависи от товара на колата стигал съм и до 15л газ извънградско!!!

Може и да има и други добри уредби но на мен не ми се рискува винаги взимам по скъпото да ми е мирна главата !!!

Успех !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да збъркаш но преебели се извън гаранционно дюза дупе да ти е яко ....
Един приятел имам които кара с ланди 4 дюзи 580 лева ......

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Иван Йорданов написа:

Landi Renzo Evo  най доброто на пазара !!!

Чак пък толкова........

А на "сервизната им дейност в цялата страна" много много не се надявай, масовката им "сервизи" са само едни относително умели монтажници(главно с опит, натрупан върху многократното повтаряне на едно и също, а не толкова на познания и умения), но не и диагностици - ремонтчици.

 

Just now, vihristov9009 написа:

Няма да збъркаш но преебели се извън гаранционно дюза дупе да ти е яко ....

Айде и тука, чак пък толкова...... И толкова да са(което ме съмнява), не са консуматив, не се сменят през ден и едва ли тая цифра е чак непосилна и за "яко дупе".

(Сбъркаш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам го от първа ръка както се казва,на фона с другите рейки за газов инжекцион цената е прекалено висока ... И най-лошото е ,че не всеки има софтуер за настройки.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

А какво ще кажете за бардолини на 2.8 193 кс автомат при а4б5 авант с типтроник? Има ли опция за обд корекции ? Изобщо заслужава ли си? Казват ми, че е италианска тази уредба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Благодаря Ви за съветите, които споделихте.Заложих на "Landi Renzo Evo" за сега съм доволен!!! Колата си върви супер с малката разлика, че на бензин е по-пъргава и вади по-плътен глас ☺️ Но смятам,че един ре-мап няма да е излишен ;) Разбрах, че след газифициране било хубаво да се пробие малка дупка в гърнето с цел изтичане на водата, която се събира от конденза и така се спирало гниенето! Има ли нещо вярно...??? (НЕ ми се иска да го правя!) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз дупки не съм пробивал, колата не е стояла в гараж и докато не я продадох миналата седмица нямаше никакви наченки на ръжда по оригиналните гърнета. Мисля, че си направил много добър избор, само каране и това е - и си сменяй филтрите редовно, че нашата газ не е от най-чистите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не разбираш какво ти се пише. 

Кола, която е минала 500к км, без да й се повредят гърнетата от газ, колко очакваш, че ще мине, като ги надупчеш?

На всичкото отгоре колата е с чип (което изключва да е с ланди уредба :) )

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, robobug said:

На всичкото отгоре колата е с чип (което изключва да е с ланди уредба :) )

 

giphy.gif

 

Нещо си мноо остър ве, професоре?

Един вид само определена конфигурация с единствено определен производител може да издържи неземната сила на тръц с чип? Ма само с чип ли? Нещо дюзи, турбо? Щот ако е само чип, само ти си мислиш, че караш вървежен самолет. Всъщност търкаляш редосеялка с платна.
Аз съм виждал тръц с дюзи, чип и хибридно турбо, дето върви с блутроник и изненадващо, не е стопило бутала или гърнета за 300000 км. Нещо да ми кажеш?

Редактирано от autoasist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си виждал, а аз съм имал. А4 тръц с Ланди Омегас слаган в Италия. Тука му сложих К04-023, генерация и с чип на 1.2 пик 1.0 холд.

Едни пичове от сервиза на Ланди в Хаджи Димитър ме настроиха и газ :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, че всъщност подхвърлянето за ланди те е провокирало да пишеш, а не въпроса за гърнетата.

Ами има си достатъчно теми, в които може да изразиш мнение по този въпрос.

По принцип "тия неща" наистина са ми и сложни, и непонятни, и неприятни. Сложил съм на над 10 автомобила газови уредби и никога не ми се е налагало да научавам технически подробности за тях.....докато не посетих сервиза на ланди в София.

И ми е странно като отида в сервиз, където ми искат 1900лв за чипнато 1.8т да ме карат аз да си проверявам дали колата ми е съвместима с ОБД-то на тяхната уредба.

 

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така те искам. Значи става ясно, че не марката ГИ, а просто отношението и да кажем некомпентността на служителите към техен сервиз, са продиктували това твое отношение.

Това е важно да се уточни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, robobug said:

Явно не разбираш какво ти се пише. 

 

 

Да, наистина не разбрах, да не ги дупча, така ли? 

Чакам оферта от муцевгаз за газово вече.

Благодаря ви за съветите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, autoasist said:

 Значи става ясно, че не марката ГИ,

Как изобщо може да коментираме марка за 25 годишен двигател с по 40-45кс на цилиндър, бош електроника и ........ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

Искам да попитам, за Audi A4 Avant 1.8T Quattro, B6 8E, 150hp (110 KW), 2002, Бензин-ГАЗ, 5 ръчни скорости, код двигател AVJ

Коя марка газова е най-подходяща и в каква конфигурация, за да понесе нормално чип.

BRC, Landi Renzo Evo, Lovato?

И съответно може ли да препоръчате сервизи в София, които си разбират от работата и разбират от найстройки.

В момента съм с BiGas MP48 и нещо не съм доволен. Голям разход, от там където са я монтирали казват че в тази конфигурация ще понесе чип, от друг сервиз ми казват, че няма да може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...