Jump to content

3.0TDI Asb колко време/км докато загрее?


Traytor

Recommended Posts

Здравейте, от около месец съм собственик на А8 2008г 3.0тди asb, прави ми впечатление че загрява по-бавно от 2.5тди-то, а всеки ми казва че трябва да е обратното. До 70г загрява за около 7км на разтоварено градско и след това до 90 е някаква страшна драма. От нас до работа е около 8км и дори и в големи студове 2.5 загряваше до 90гр преди да стигна. Та колко време е нормално при сегашните температури, на много спокойно каране, без повечко газ и до 50км/ч да загрее? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относително е, но ми звучи като да имаш проблем с термостата/и двата. Мойта загрява много по-бързо от цитираните километри. Все пак провери да не ти върти перката постоянно, защото е възможно и това. Като стигне 90 градуса държи ли ги?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това се чудех, с два термостата ли сме, че намирам само 1 в магазините за авточасти. Днес загря една идея по-бързо, но пак 9км... Като стигне 90гр. ги държи стабилно, затова се чудех дали не е втори термостат проблема, ама не открих такъв. Може ли да ме упътите къде е, да видя парт номер и да го търся. 

Друг въпрос който ме мъчи е, някой може ли да ми обясни как работи webasto печката? Защото в началото на месеца при студове те, загряваше доста по-бързо... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори термостат имаш за скоростната кутия, намира се над предна дясна полуоска.
А печката се включва да достопли под определена теморстура на околния въздух, май беше под 5 градуса.
Ето как изглежда термостатът:
195b84c45d44d6ffac15fc37fd4185b6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се пуска печката трябва за 3-4км да загрее.

 

Ако не работи печката и минусови темп. и си пуснал отопление вътре, може и за 9км да не загрее 

 

Ако е +15 за 4-5км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това ми направи впечатление, докато беше 3 градуса външната температура, колата загряваше до 90гр. За същото време за което сега стигам 70.. Заръчах вторичния термостат, логиката ми е че ако главния беше прецакан, нямаше да успявам да поддържам 90гр. Ще споделям после какво е станало. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяна на 2рия термостат за 3.5км стигнахме до 90гр,целта е постигната. Мерси колеги! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...