Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, досега не съм поръчвал от аутодок (а и като цяло от интернет) и имам нужда от помощ. През деня няма никой във вкъщи и искам пратката ми да се занесе до пощенска станция или куриерски офис. Махнах отметката "адреса за фактура и адреса за доставка са еднакви. И сега за да е правилно потълно в първата част на скриншота, трябва да попълня адреса където искам да ми го доставят, а във втората част си пиша адреса от личната карта за да ми съставят документите. Интересува ме адреса на доставката трябва да е точния адрес на пощенската станция от която искам да си взема покупките ли?

1B1BXxz.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Minkar said:

Интересува ме адреса на доставката трябва да е точния адрес на пощенската станция

Батко, ако напишеш друг адрес, нали на друго място ще занесат стоката. Не мислиш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши си коректно твоя адрес и телефонен номер ! Не съм поръчвал от този сайт, но погледнах условията за доставка и гледам дават няколко варианта за куриер. Може да избереш напр. DPD, тях за България ги представлява Спиди. След като получиш трекинг номер, следиш си го на сайта им и когато пратката дойде в БГ може да се обадиш в Спиди и да им кажеш да не го доставят на адрес, а в офис по твое желание!

Дори да не следиш пратката, ще получиш SMS от Спиди със съобщение, кога (дата) ще доставят пратката и тел. към куриера, ако искаш да направиш допълнително разпореждане, напр. да я остави в офис !

Редактирано от esox hunter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така!

Поръчвал съм от Аутодок. След като получиш СМС-а от Спиди, звънкаш на посочения номер и пренасточваш пратката до техен офис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, вчера точно се чудех и аз същото, не за адреса, а за поръчка от сайта, че нямах идея какво е, а само там намерих фланци за Мустангя.

Имат съпорт по чата през сайта, който е доста удобен за подобни въпроси :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Днес говорих със Спиди и те ми казаха да пиша адреса на техния офис. Пуснах поръчката да видим какво ще стане. Щом има SMS при всички положения ще има как да реагирам. Само не разбрах защо ме набутаха още 6 лв за някаква сигурност на поръчката

Редактирано от Minkar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пет ст'инки и от мен. От 2-3 години поръчвам от там.  Има си код и можеш да си проследяваш пратката по DHL.

 Първите пратки ми пристигаха с бус на DHL. Обаждаха се и идваха на работа да ми ги носят.

Тази година обаче, пратката влезе в БГ и при проверка с кода започнаха да се появяват препращания Спиди-Рапидо-Спиди-Рапидо.

СМС или уведомявания :stumm:. Чаках 2-3 дни, след влизането на пратката на БГ територия някой да ме светне нещо и тръгнах по Спиди

( 'щото в Козлодуй нямаме офиси на Рапидо :steinigung:). На офиса/склад се примолих любезно :hilezh: на мацката и тя по GSM номера ми изрови

пратката. Оказа се, че пратката наистина е влязла в БГ преди дни. DHL имали някакъв договор със Спиди за вътрешно разпространение

в страната, те пък някакъв с Рапидо и т.н. и т.н. Боза някаква. Та любезното момиче ми каза Спиди номера и че мога да си я получа, но в другия офис в града. А ако съм се бил забавил още 3(май беше) дни щели да връщат пратката обратно. В другия офис едвам я намериха под много други нови пратки.

 

Всичките тези приказки, за да не изпадне някой друг в тази ситуация, а да си потърсят пратката навреме.

Да не се окаже, че пратката се върнала обратно в Германия.

 

Успех и хубав ден на майстора

Редактирано от ckkgk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Minkar написа:

Днес говорих със Спиди и те ми казаха да пиша адреса на техния офис. Пуснах поръчката да видим какво ще стане. Щом има SMS при всички положения ще има как да реагирам. Само не разбрах защо ме набутаха още 6 лв за някаква сигурност на поръчката

Тази опция ти дава възможност да върнеш стока до 200 дни след покупката. Някъде в описанието на условията за доставка има възможност да се изключи.

Всъщност Спиди пращат съобщения по Вайбър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, velas написа:

Всъщност Спиди пращат съобщения по Вайбър.

 

До , но не винаги. Личен опит и от пратки в БГ.

А от вчера на колега, чак след обаждане от негова страна на националния им номер 

моменталически получи уведомление. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получаваме пратки от Германия сравнително регулярно и наистина откакто Спиди купиха Рапидо стана тотална боза. Предпочитам дори Български пощи да поемат пратката. Последните две дойдоха с 34 дена закъснение с около 20 препращания Спиди- Рапидо. Сега чакам една от близо месец и усещам, че няма да дойде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече не пращат смс-и куриерите, откакто спиди купиха всички останали фирми конкуренцията за цена на услугата стана доста сериозна и вече не пращат, освен ако изрично не упоменеш някъде, че я искаш и си съгласен да е за твоя сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 6 часа, Audi_RS* написа:

Вече не пращат смс-и куриерите....

Спиди пращат СМС-и ! Вчера получих пратка от Франция (DPD-Спиди) имаше смс, след това получих дори смс да оценя куриера,  днес получих от Ст. Загора и отново си имаше смс! Всъщност не се сещам Спиди да не са ми пращали. Не така стоят нещата с Еконт в последно време, понякога получавам СМС, понякога не, също важи и за мейл-известването :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам колегите които пазаруват по често в Autodoc това реални цени ли са или някакъв търговски трик. Питам защото цените са постоянно на около -20% и се чудя дали това е отстъпка от реалната цена


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се оглеждам в аутодок. Но пазарувам от БГ, моят дилър явно също го преглежда, понеже цените са идентични. Но си получавам частите на следващия ден и ги сменя, ако нещо не пасне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да раздвижа темата с инфо за поръчката ми от днес:

"

Александра

доставщика ни подведи , извенте моля
на тази седмица на края трябва да достави часта

"

 

Големи са тия...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично имам лош опит с Аутодок. Досега съм поръчал няколко неща, които всички без изключение се развалиха или веднага след изтичане на гаранцията или по време на гаранцията им, без да мога да ги върна обратно заради условията, които поставят. Така че по ред на номерата:

 

1. Дебитомер за А6-цата Пиербърг за 355лв - първо ми пратиха друг, който след това го смениха, но чаках цял месец. Изкара 2 години и малко и се развали (гаранционен срок 2 години)

2. Бензинова помпа за А-класата за 270лв, изкара 1 година и се развали. За да се смени гаранционно трябват снимки от сервиза, снимки от помпата, фактури за монтажа помпата от сервиза, да чакам няколко месеца производителя да се произнесе и чак тогава да ми я сменят евентуално. Няма как да чакам толкова време - Пепи (buzzi) я ремонтира я в сервиза и засега работи.

3. 2 броя широколентови ламбди-сонди BOSCH за А6-цата, 364лв общо, 6 месеца по-късно, една по една им изгоряха подгревите. Процедурата за гаранционна подмяна е същата - снимки, фактури и чакане няколко месеца производителя да реши по чия вина са повредени. Съответно няма как да ми виси колата в сервиз няколко месеца за евентуално становище и в момента карам колата с изгорели подгреви на двете широколентови л-сонди.

 

Цените са им примамливи, но частите, които съм поръчвал досега са некачествени и проблема с гаранциите е трудно решим.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз не бих поръчал подобни неща от тях, но в моя случай става дума за фланци и дори да има проблем с тях няма да е фатално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То аз и нова кола ако си купя от представителството пак няма да имам проблеми, но не там е въпроса. По-скоро всеки който пазарува от онлайн магазини за резервни части трябва да има едно наум относно гаранцията им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Поръчката ми дойде след 13 дни. Общо взето съм доволен. Това което ми направи впечатление е:

 

1. В Спиди, когато си дам товарителницата от DHL, не им излиза нищо. Трябваше да звъня на на Рапидо (0700) за да ми дадат друг номер с който да се идентифицирам в Спиди. Доста зле като се има предвид, че са се обединили.

 

2. В AutoDoc си бях сложил телефония номер, но се оказа че въобще към пратката нямало телефон. Като отворих пакета, вътре на фактурата си пишеше моя номер... Някаде се губи връзката между DHL и AutoDoc.

 

Доволен съм като цяло. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия път си сложи номера в името. DHL ги предават към Рапидо без номер и е тегаво. На мен ми се наложи да се разбираме по мейл, защото бяха затрили номера ми.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

От аутодок пазарувах спирачки и накладки, задни амортисьори, наскоро и N75.

Доста по-евтино е при от тукашните търговци, понякога делено на две.

В еврото клапан N75 му искаха 94 лева, в авто плюса към 80 в ауто док 68 - pierburg. Буксата за n75 в аутодока 11,71 , при шмекерите 24-25 кинта - за същата марка. И те така.

 

Спирачките предни и задни на АТЕ вече 1 година ги търкалям и са екстра.

 

Трябва да се внимава при поръчката, защото не винаги това което се предлага отговаря на ОЕМ номера.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

autodoc.bg поръчват частите от https://www.pkwteile.de/, но това което ми прави впечатление е, че на autodoc.bg има евтини неща които ги няма на немският сайт т.е. лошо качество или менте което не става за немският пазар. Освен това обещават минимални бонуси за следваща поръчка, които не ги дават т.е. ако за такива дребни неща се циганят кой знае какви цигании правят за авточастите. Затова поръчвам директно от майката на https://www.pkwteile.de/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...