Jump to content

Q5 parktronic oem retrofit


mhi406vt

Recommended Posts

Здравейте, оказва се, че поставянето на парктроник с визуализация на дисплея не е чак толкова лесно. С две думи трябва сам да си намеря парктроника, и тогава ще ми го поставят. Дори от Порше ме отрязаха щото колата оригинално нямало - не че щях на тях да им дам 5 бона за шибания парктроник.

Та въпросът ми е кой от следните два варианта бихте ми предложили:

  1. https://www.kufatec.com/en/all-products/aps-plus-optical-display-mmi-radio-front-rear-for-audi-q5-8r-36843 - на Куфатек предполагам, че е топ ъф де топ, ама и цената му е топ
  2. https://www.cars-equipment.com/en/shop/front-rear/oem-pdc-ops-for-audi-a4/ - Valeo, като гледам снимките датчиците ми изглеждат като истинските, предлагат боядисване им, само няма бутон на конзолата, ама него и от тук мога да го взема, и 2 пъти по-евтин от горния вариант

 

Не съм сигурен каква е разликата в качеството на двата, звуковия сигнал и т.н. Ако някой е запознат ще съм много благодарен да сподели, че до седмица ще поръчвам.

 

 

Редактирано от mhi406vt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Модула за оригинално вграждане е на Валео. Моя е такъв с оригинален номер на Ваг. Сензорите не ми се е налагало да свалям, но мисля, че и те са такива. Така, че по- евтиния вариянт според мен би ти свършил работа. 

9BAA0506-CC8C-421C-B59C-55D56BA44D77.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря приятелче, с този по-евтиния вариант цялата процедура ще ми излезе по-малко от колкото само частите на куфатека. Добре, за сега оставам на тоя вариант, но имам още няколко дена да се поослушвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

FF01DEB3-A4F6-4FBD-AEF6-F8F96FE02BBE.jpeg6C750997-0215-4E3E-B709-AF340BF114A1.jpegЧастите на Валео вече са тука, сега остава бутончето за включване на парктроника да си поръчам и да боядисам датчиците. Въпрос - тези двата датчика дето са в предната решетка, как трябва да се боядисат - цвета ясно че ще е на око, но мат ли трябва да е? Или има някаква особеност? Като мине монтажа ще ъпдейтна пак как се държи системата и дали интеграцията с оригиналния дисплей работи както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Все не мога да стигна до това, единственият ъпдейт, който имам е, че си боядисах датчииците при един боаяджия, след като отидох и си взех два цвята боя от Горубляне. Поръчах си ключето с бутона за включване на партроника оригинален и всичко стои у един кашон вкъщи. Имам уговорка с Мишо да го поставим след 2 седмици. Дет се вика нищо от това дето поръчах даже не знам дали работи, вече сигурно няма и да мога да върна ако има проблем, ма кво да се прави. Живот и здраве като приключа ще кача снимки на датчиците и на визуализацията, надявам се всичко да е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

С голяма радост бих искал да споделя, че най-накрая парктроникът е инсталиран успешно и работи перфектно, всичко това благодарение на малкото способни и ентусиазирани хора като Мишо (бога на ауди-трониците), който успя да ми отдели един ден и въпреки всички затруднения, които го споходиха, каза, че за него е било удоволствие да го направи, защото обожава да се занимава и с ел. инсталации. Не виждам никаква разлика от оригиналната инсталация, дупките са пробити с оригинален специален инструмент за ауди датчици.

ОЕМ парктроника, който закупих от https://www.cars-equipment.com се оказа с някои сериозно недостаъци, които щяха да откажат 99% от хората, които имат познанията да направят тази инсталация:

1) Окабеляването за предните датчици се оказа от английска кола, което се установи накрая, и само благодарение на огромната си експертиза Мишо зафиксна като пренареди всички пинове на предния парктроник кабел в частта си, където влизат в модула

2) Кабелите за предните и задните датчици се оказаха с по няколко сантиметтра по-къси от колкото трябва. Наложи се на няколко пъти Мишо да реже кабелите, да ги запоява, да ги увива, и т.н. 

3) Държачите за задните датчици се оказаха неоригинални, вижда се от снимките горе,  трябвало да са тесни, тези въобще не пасваха, и се наложи Мишо да ги запои за бронята.

4) Централния кабел на инсталацията се оказа, че е от Б9, получавал плюса от бутона, а при Ку-то не е било така, та пак Мишо трябваше да се изявява.

 

Съжалявам, че не си взех комплекта от Куфатек, но да е жив и здрав Мишо. Прикачвам снимки на една от сигурно малкото Concert системи с осем канален парктроник с визуализация:

uc?authuser=0&id=195uAdMSvCltqVOQSxMyCZ9

 

uc?authuser=0&id=1rFuacuQqYcL4jK-mF7Qo-p

 

uc?authuser=0&id=1-HVChl8ozPzK01xu5KX9vt

 

uc?authuser=0&id=1x07ySV_bIeHhzUKO5bRVGK

 

uc?authuser=0&id=1Itb5C4vp43mgLvNrf540Mk

 

uc?id=1AI61Vy-OdHq7lg4aBVu8uxKG6xwmiiaG&

 

uc?id=1cYbflWXkGCCXPbITPaQzefFDCw4eZINe&

 

uc?id=1tsmIWJzWrTZpywxQaEP1GpU9w5sMSkCP&

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Понеже няколко човека ме питаха за парктроника, искам да споделя, че задния ми прави леки проблеми - отвреме на време вътрешен ляв датчик дава сигнал все едно има нещо мн близо, а най десния набива грешка. В един сняг и студ само веднъж за няколко часа спря да работи, и тогава всъщност видяхме грешката на десния датчик. Предполагам това е заради късия кабел, който презапоявахме, сега си поръчах кабел от Куфатек, ще видим дали ще се реши проблема. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 По-вероятно проблема да е в самия сензор, а не окабеляването. И при мен при влажно време понякога преден сензор показва, че във близост има обект. В сервизната история на колата ми са отбелязани 2-3 смени на дефектирали сензори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...