Jump to content

Адаптивни амортисьори-проблеми и решения


PAVKATA26

Recommended Posts

Момчета, задните амортисьори протекоха! Ще трябва смяна, това е ясно. Проблема е, че са адаптивни и до колкото моето проучване установи, няма алтернативни, само оригинални на Sachs. Колата е Ауди а4 б8 3,0 тди, 2011г., с АДС. Въпроса ми е, има ли някой опит с този проблем, да е открил приемливи решения, изключвам закупуването на ОЕМ, т.к. цената е доста висока. Какво ще кажете за рециклиране, в някой от сервизите предлагащи това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да купя Q5-цата преди 4г проверявах и бяха около 1000лв бройката, сега залагам на 700лв?

Моите са обикновени, но който си има брада....

Не може да няма алтернативи, ще разпитам тук-там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята имаше протекъл заден, когато я купих. Поръчах си втора ръка от eBay по парт номер, от кола за части. Мисля че го намерих чак в Испания. Беше доста търсене. Клошарско или не, предпочетох да сложа бройка за оригинално вграждане, вместо да влизам във филми с афтърмаркет.

 

Никакви грижи или оплаквания. Дори бях забравил за тази подмяна до преди да видя темата.

 

Проверявах при всичките си контакти, превъртях и нета. Нямаше нищо под 700лв. на цена с доставката, което да ми хареса.

 

Не бих рециклирал.

Колата ми е като твоята, с ADS.

Странното е, че и двата са ти протекли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, както колегата каза, в ebay има, намерих няколко, но е доста несигурно, поне за мен. А цената, която успях да намеря за ОЕМ, максимално ниска е 850 лв. Алтернативни няма! Само оригинални на Sachs CDUC, това е търговското наименование. За сега везните клонят към рециклиране на 1/3 от цената на нов, освен ако някои не намери алтернатива и да ги наклони в обратна посока.

На ‎17‎.‎5‎.‎2019‎ г. at 18:38, royce написа:

Моите задни са на Монро, ама и те като на PAVKATA26 са с кабели.

@PAVKATA26 Колко пари е единия?

Видях в другата тема, към която си дал линк, че си сменял амортисьори, но предни. В сайта на търговеца изобщо липсват задни. Ти, твоите сменял ли си ги? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа не, мисля че няма да го премахна. Уникално е усещането. Когато си в града и караш по неравности - comfort, като карам на хубав, равен път или магистрала - dynamic. Ако не намеря, пробвам с рециклиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, PAVKATA26 said:

Да, както колегата каза, в ebay има, намерих няколко, но е доста несигурно, поне за мен. А цената, която успях да намеря за ОЕМ, максимално ниска е 850 лв. Алтернативни няма! Само оригинални на Sachs CDUC, това е търговското наименование. За сега везните клонят към рециклиране на 1/3 от цената на нов, освен ако някои не намери алтернатива и да ги наклони в обратна посока.

Видях в другата тема, към която си дал линк, че си сменял амортисьори, но предни. В сайта на търговеца изобщо липсват задни. Ти, твоите сменял ли си ги? 

 

Не мисля, че продава задни. Моите задните OEM-ските са на Монро и са около 1400 лв единия. Рециклирах ги, но се усеща как не обират вибрациите достатъчно.

Ясно обаче усещам разликата от рециклираните предни и новите предни.

 

2 hours ago, congo said:

Това им е цената, преди 2 години някъде смених заедните за по около 1000 парчето.

Алтернатива няма. Единствената опция е зверското осакатяване на колата и премахване на Drive Select от окачването.

 

А дали въобще може да се излъже компа? То окачването е на отделен модул.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз споделих моя опит. При други колеги може да се е получило по друг начин. Надявах се и друг да се включи, че и на мен ми е интересно какъв е резутата от рециклирането при тях.

Все пак парите са твои (не казвам, че са малко) - ти прецени. Просто никой няма да ти каже -  "На 100% ще стане, гарантирам".

Да не стане сега да дадеш 700 лв и после след година още 1500.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Congo го е казал - сменяш с оригинални и забравяш.

Моята гледна точка от опит - рециклираш и в началото се залъгваш, че е станало супер, а то не е, най-малкото защото сме в България. Почваш да се ядосваш и след 6-12 месеца купуваш нови.

Друга страна за размисъл - за същите пари взимаш 4бр Bilstein B6 :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно същата история при мен с предните (амортисьор + възглавница). Парите за рециклирането на двата са почти колкото за един нов, ама отидоха на вятъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, Jass said:

Друга страна за размисъл - за същите пари взимаш 4бр Bilstein B6 :zustimm:

Знаеш ли кола с 4 нови Б6 ?

Много съм любопитен каква возия се е получила и с какви пружини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам даже 2/старо бмв и ауди/ и много се замислям за Q5-цата. Пружините може да не се пипат ако са ок.

Разликата е, че няма прилика, не намалява на легнали полицаи вече :)

Не знам как са го постигнали - хем комфортно, хем стегнато....

Редактирано от Jass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм кола с Б6. Но ме интересува как се държи нещо на шасито на Б8.

Аз се замислям дали да сложа айбах пружини на заводските амортисьори.

А до миналата година мислех да насаждам ADS :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B8 комби с ADS и варио-хидравликата за мен има ужасно не-прецизно управление.

Т.е. от моята камбанария, ми е малко безсмислено да се прави на кокал, понеже пак ще е непрецизна, но вече и ще друса.

 

Предпочитам да е комфортна и не-прецизна, пред това да е лагерница и не-прецизна.

Ама това съм си аз де... От друга страна, това е единствената моя кола, с която съм минал 1000км. с едно спиране за 15мин. и да не ми е било схванато нищо. Досега само с Мерцедеси ми се е получавало, и конкретно с W205.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих казал, че управлението е доста прецизно, но силно неинформативно. Т.е. караш с очите си и колата слуша волана.

Това с нормално окачване, 17-ки и сервотроник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, kdl написа:

B8 комби с ADS и варио-хидравликата за мен има ужасно не-прецизно управление.

 

Извинявам се, че измествам фокуса в страни от темата, но да питам, @kdl какво точно има предвид?

При мен волана се усеща все едно насича при движение, получава се леко съпротивление дори и с леки корекции при право движение, не знам с каква рейка е и дали е нормално. Иначе има драйв селект, дистроник и лейн асист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, въпреки че не бях прочел какво сте писали, като мнения за рециклираните, аз реших да не се вкарвам в излишни драми и взех нови амове, с всичките му "аксесоари" към тях. Разсъдих по същия начин като някои колеги на предната страница - по-добре малко повече пари сега, но сигурно, от колкото сега да платя по-малко за рциклирани и след година-година и половина да купя нови. В крайна сметка драмата свърши, сега остава да ги онтирам и да разберем разликата ;)

Нещо което ме смути, и си задавам въпроса от няколко дена насам-защо не се предлат алтернативни варианти, все едно производителите са се наговорили (картелно) кой за коя марка автомобили да произвежда и да не се месят едни-други. Странно! Става въпрос само за адаптивни амортисьори, за другите има варианти много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...