Jump to content

Адаптивни амортисьори-проблеми и решения


PAVKATA26

Recommended Posts

@asenovb, точно това го има понякога и при мен. 1N7 - Dynamic Steering ми е хидравликата. Има сервизен бюлетин, според който хидравличния маркуч се подменя с 8K1422893DP и тази лека вибрация, която се появява на моменти изчезвала. (ама не винаги) 

Бях вдигнал въпроса в моята тема за колата, но не съм деактивирал компоненти за тестове.
Ето я темата:

С новите гуми го няма това, напълно изчезна (поне за момента).

 

Kакво имам предвид под "не-прецизно управление": Ами в началото ми беше трудно да държа лентата си с тази кола. Тотално ми е откачен волана от пътя. Нямам никакъв feedback. Затягането и отпускането на усилието на волана ми е супер синтетично. Сравнявам го с БМВ без варио хидравлика и Мерцедес пак без такава. При Е90ката ми воланът беше доста тежък, но управлението - изключително прецизно. При последния ми Мерцедес, имах допълнителен сервоусилвател (по-високата версия на хидравликата при W209-ките), което прави воланът лек, но пак беше доста прецизна за управление... по Мерцедесов начин.

@robobug, така де, съгласен съм че може да е още по-зле, нито прецизно, нито информативно, разбрахме се. :)

 

Аудито ми е нито Мерцедес, нито БМВ, нещо по средата, където според мен са се позиционирали винаги.

Както и да е, не искам да го обръщам на маркетинг бла бла. Просто не мога да преценя дали варио технологията при воланите ми е неприятна или реализацията конкретно в този модел не ме кефи.

Да, много е яко с 3 оборота да извъртя краен ляв-краен десен, но не на цената на някакви дребни "насичания" и подобни тъпотии.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PAVKATA26 написа:

Момчета, въпреки че не бях прочел какво сте писали, като мнения за рециклираните, аз реших да не се вкарвам в излишни драми и взех нови амове, с всичките му "аксесоари" към тях. Разсъдих по същия начин като някои колеги на предната страница - по-добре малко повече пари сега, но сигурно, от колкото сега да платя по-малко за рциклирани и след година-година и половина да купя нови.

Може ли повече информация...от къде и колко излязоха с отстъпка предполагам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...