Jump to content

A4B6 хърка


ico1557

Recommended Posts

Здравейте,отскоро горд собственик на ауди а4в6 1,9тди 2003г,Някой намерил ли е решение с хъркането при отнемане на газта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ico1557 написа:

 майстора.....

, а не ти ли каза, що аджеба "хърка" пУщината?^_^

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На повечето cr 2.0  около 2010 г наблюдавам тоя неприятен звук,на моята се появи от скоро но е слабо изразен ,няма аксиален луфт турбината. На 131 коньовия  мотор също. Не губи масло ,имат катализатори и дпф колите,нещо се случва при разтоварването на турбината . За момента не съм видял умряло турбо от тоя звук,естествено без луфтове. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога точно "хърка"? Винаги при отпускане на газта или само когато плавно я отпускаш? И....ако много плавно подадеш газ хърка ли, или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дай клип, че ми стана интересно.

При камионите го има това, прилича на уригане или хъркане във въздушния филтър. Получава се обикновено при слагане на чип.  

Физически се случва- разтоварване на турбината от налягането на  изгорелите газове  наобратно през всмукателния колектор-турбина-въздушен-филтър,  времето на застъпване на двата клапана в отворено положение и липсата на горене създават възможност насъбралите се изгорели газове да се върнат през цилиндъра, а не през турбината и ауспуха.. Викат му бак-прешър. 

При колите може да е и друга причината.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов демфер, ново турбо, с катализатор, без катализатор все хърка. Това са мойте преживявания с това хъркане. Вероятно е нещо от генерацията. Карай си и не се притеснявай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е без звук, човек да си представи точно за какво хъркане става дума. Ако наистина успееш да го запишеш и качиш тук..... най-малкото ще се стесни кръга от заподозрени! :razz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше подобен звук , наподобяващ стържене на перката на турбината по стената. Проблема се реши след 2 интервенции , обаче не съм сигурен след коя точно .

1вата беше , че имах пробив на тртбата която излиза от изпускателния колектор и влиза в егр охладителя.

2рата интервенция беше - софтуерно и фиизическо изключване на егр-а.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти е пренатегнат ангренажният ремък? Много слабо се чува, но звукът наподобява точно на пренатегнат ангренажен ремък... не питайте откъде знам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще кача още едно видео,Обслужена е Италия преди да ми я вкарат проверихме я тук все пак наистена са нови ремъци,ролки.Как да разбера да ли е пренатегнат ремъка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е звука който коментирах,при теб мисля е ангренажния ремък.Бих се вслушал в съвета на колегите по горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...