Jump to content

АУДИ Б4 1.6 АДА счупен тройник


axlzzz

Recommended Posts

Здравейте,


Без да искам докато си сменях дебитомера счупих един тройник мисля, че е за картерните газове.

2Dnwc1n.jpg

Снимката не е моя, намерих я в нета, но съм отбелязал коя е частта.

Ще съм много благодарен, ако някой да ми каже как точно се нарича и ако е възможно да ме упъти откъде да я поръчам.

Благодаря предварително.

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@axlzzz да попитам, така и така сме почти на една тема :) За тръбата - морга. Ново не знам от къде, и аз все се чудя как не я счупя тази тръба като разглобявам там. Между другото дебитомера (МАФ) се сменя и без да сваляш филтърната кутия/гофрирания маркуч - развиваш двата винта отгоре и го издърпваш, много по-лесно е, само се внимава докато го напъхаш обратно. Та въпросът е - от къде се сдоби с МАФ за този двигател? От доста време търся - за сега един несполучлив опит имам с втора употреба и ми е малко тъпо да поръчам пак на сляпо. Ще споделиш ли нов или втора ръка си намерил и от къде?

Редактирано от head_up
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Имах късмет втора ръка да излезе читав за около 60 лв мисля. Иначе преди да установя, че проблема ми е в дебитомера ходих в един сервиз за диагностика и във въпросния сервиз известно време преди мен е ходил автомобил със същия проблем. Човека обаче се е отказал да си прави колата там и имаха останал един дебитомер, доколкото помня рециклиран или нещо такова. (абе може и нов да е бил). 

@head_up можеш ли да ми снимаш тръбата и номера, който е на нея?

Редактирано от axlzzz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@axlzzzИзвинявай за късния отговор, не съм много активен в последните дни тук, ще се опитам да снимам тръбата в утре-вдруги ден. Говорим за маслената, която си счупил, нали? Да ти кажа не помня да има номер, но трябва, а и не съм се заглеждал. 
Колкото до дебитомера (МАФ-а) - ако е бил втора ръка си извадил късмет, но ако е бил нов - можеш ли да ми кажеш какво точно пише на него? Модела и номера по производител. От този модел има, но реално не и от номера, който се дава от АУДИ за двигателя. Че от доста време търся нов, но точно този модел, който се ползва в нашите коли отдавна няма. А никой не може да ме ориентира за заместител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@axlzzz, единствения номер, който намерих по тази тръба се намираше от долу на пластмасата в дясно от двигателя, която придържа тази тръба, която си счупил към друга подобна - имаше надпис Front и стрелка от единия край, мисля. Доста трудно за четене с огледалце, но да кажем, че номера е: 1BO 048 103 241 POM.

Дано е полезна информация!

 

Едит: Всъщност на тази пластмаса https://www.drive2.ru/l/3692608/ Вероятно не е каквото ти трябва.

Наистина не намерих друг номер по продължение на тръбата, а я огледах доста внимателно от където имам достъп с огледало.

Редактирано от head_up
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номерът на тръбата би трябвало да е 050103217. Справка може да направиш тук.

 

Според мен нова няма да я намериш. Поне така се получи при мен за аналогичната тръба на АВК_то. Решението беше - тънкостенна втулка при стругар и замазване с Поксипол отвън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течен метал няма ли да свърши по-добра работа? Ако не е раздробена тръбата, разбира се. Втора ръка е начинът и според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...