Jump to content

Смяна бензинов филтър на ауди 1.8т


veni 76

Recommended Posts

Смяна  на  оригинален бензинов филтър на ауди 1.8 т но тъй като има два входа и два изхода въпросат ми е кой за къде е .  От едната страна пише   Motor   и   Е , а на другите два  RL    и VL  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадейки стария, местиш маркуч по маркуч върху новият, няма как да сбъркаш. 

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако беше толкова просто нямаше да пиша. Стария не е оригинален и майстора едвам навремето уцели местата на маркучите . Стана с проба грешка  и затова искам сега да е оригинален  . Може и някоя снимка ако има. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Смених филтъта но сега постоянно бръмчи ,тоес се чува . Колата върви няма проблем но се чидя ако се объркат местата на двата маркуча които идват от резервоара дали няма да се случи точно това. Някакви идей,уточнявам филтъра е оригинален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за Райно - просто му звънни. Той е доста компетентен човек.
И аз си купих филтъра от него - не издава никакви звуци, освен при първоначалното напълване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя вие/бучи понякога копелето... Бях се филмирал, че е от помпата и ходих в Диброс да я видят. Всичко си беше наред... Казаха, че нещо са го прихващали, намествали за да не резонира така звука. Пак се чува, но по-малко. Филтъра е Mann и е на 2.5-3k km. И стария ми беше Маnn и него пак го чувах. Преди това беше някаква друга марка и нямаше такива ядове :huh: Седващия път mann - НЕ :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как, само ОригиналнО!!!^_^

 

Така, начи, тоя филтАр е с вграден регулатор на налягането, вече не е на рейката. Дотук добре. Нямам идея, как работи и как е изпълнен вътре, щях да режа старият си, но забравих и замина в кофата. Предполагам, само предполагам, че е нещо със съчма и пружина, или мембрана и пружина(а може да е нещо съвсем примитивно и елементарно, като лабиринтна камера с рестриктор), та въпросната съчма/мембрана, ако са некачествени и/или некачествено монтирани, почват понякога да "жужат", "бучат", или там къвто епитет си аресате. Пак така "пеят" понякога, ако се ползват обратно на работната си посока.

Предположения.

 

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, aRobben написа:

Преди това беше някаква друга марка и нямаше такива ядове.

Мисля че го писахме вече много пъти. Купувайте филтър марка UFI. От другите марки повечето 'пеят'. B)

А "оригинален" от някой си... Просто обогатявате едни хора продаващи китайски авточасти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дай линк да видя  от къде да купя този филтър UFI. Колкото до оригиналните мисля че от Райно не са китайски ,ти как мислиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец смених моя който не беше сменян никога (с който беше излязла от завода) с друг оригинален от Райно. И двата бяха китайски UFI. На някои модели са китайски, на други не са.

 

Това вече го дъвкахме в тази тема:

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое изречение не е довършено? Дал съм накрая линк към друга тема, вижда ли се?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 8.06.2019 г. at 16:37, veni 76 написа:

Значи какво трябва да направя да изхвърля оригиналния филтър  който струва 87 лева и да сложа какъв ?. Това е странно как оригиналните части не стават за наште коли. Тове ме учудва! Другото което е може да е от зареждането ,възможно ли е да ми малко зарежда динамото?

 

Редактирано от veni 76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...