Jump to content

Проблем с горивно налягане


Ванката2

Recommended Posts

Здравейте , имам проблем с оборотите - най-вече ниските : колата се тресе и влиза в авариен режим, все едно се опитва да прави регенерация ,скача постоянно м/у 900 и 1000об. . Vag Com грешката показва Pressure Discrepancy ,  Не държи налягане , и също така започва да придърпва на бавните скорости на ниски обороти.  Беше се случило вече веднъж , но се оправи от само себе си. В момента проблема се задълбочава.

Дават ми различни диагнози : от датчика на налягането  до проблеми в стойностите на ДПФ. моля за мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Регулатор за налягане на горивото е една от вероятните причини. Имал съм такъв проблем, но на автомобил от ПСА групата. Нестабилни обороти и придърпване при ускорение. Регулатора се сваля за 1 минута, размени го с такъв от безпроблемен автомобил за да си сигурен, че проблема не в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Да сваля се. 2 болта 5мм мисля, че бяха торкс 20 или 25 и буксата. Единствено колегата не е споменал с какъв двигател е. При 2.0тди както казах регулатора се сваля за 1 минута. При големите мотори незнам как е монтирана помпата, но и при нея със сигурност може да се свали тъй като е идентична.

33eb0606ec2e4ba697de0ca14d7071b2.jpg

Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на помпата е регулатор на дебита. Така и не съм разбрал какво и как прави.

 

Регулаторът на налягането е на рейката. Поне на 3.0 е там. Не вярвам на 2.0 да е друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не съм съгласен. Регулатора е точно на помпата. На рейката са монтирани предпазен клапан и сензор за налягане. Ето 2 произволни номера по Бош 0928400706 0928400768. https://audi.7zap.com/en/rdw/audi+a4+s4+avant+quattro/a4q/2009-636/1/130-130075/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Fuel pressure regulating valve N276 - това е на рейката
 

Fuel metering valve N290 - това е на помпата

 

мога да ти пратя целия пдф с описание на датчици, помпи и т.н. така пише там. Не съм разбрал какво прави. Може и наистина да регулира налягане, но не е онова в рейката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ви дам отговора  : датчика на рейла е  вкарал стужки.  след смяната работи като нова :)

On 6/2/2019 at 5:14 PM, ivo totev said:

 Регулатор за налягане на горивото е една от вероятните причини. Имал съм такъв проблем, но на автомобил от ПСА групата. Нестабилни обороти и придърпване при ускорение. Регулатора се сваля за 1 минута, размени го с такъв от безпроблемен автомобил за да си сигурен, че проблема не в него.

така беше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Стружки в рейла не на добре. Отиди някъде да ти проверят помпата. Има доста изписано по темата.

 

On 6/3/2019 at 10:08 PM, mshbul said:

Това на помпата е регулатор на дебита. Така и не съм разбрал какво и как прави.

 

Регулаторът на налягането е на рейката. Поне на 3.0 е там. Не вярвам на 2.0 да е друго.

 Точно така е :zustimm:. Аз съм се заблудил от по-старите помпи на които регулатора е монтиран на самата помпа. Иначе с удоволствие бих разгледал мануала. Ето малко инфо което набързо намерих:

https://www.bosch-mobility-solutions.com/en/products-and-services/passenger-cars-and-light-commercial-vehicles/powertrain-systems/common-rail-system-piezo/high-pressure-pump-cp4/

 

https://www.bosch-mobility-solutions.com/en/products-and-services/passenger-cars-and-light-commercial-vehicles/powertrain-systems/common-rail-system-piezo/high-pressure-rail/

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

за да уточня за какво става дума : регулатора на налягането на края на рейла е. да , беше вкарал стужка, от старата горивна помпа. сега съм с нова и сменени дюзи, но явно този регулатор са пропуснали да го почистят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...