Jump to content

PARK.BRAKE ERROR. Колата не пали!


dadog

Recommended Posts

Здравейте, имам ужасен проблем. Аудито ми е allroad 4F 3,0 diesel - 2007 и не иска да пали, при стартиране завърта ,но не запалва и след секунда  се появява PARK.BRAKE ERROR.  В някакъв момент след 10- тина опита запалва, всичко си работи, но после пак се случва същото, отново се появавява грешката и пак не иска да запали. Моля ви много, ако някой е имал такъв проблем да ми даде съвет, вече втори ден я гледат в сервиза и решение няма. Побърках се, отиде ми почивката :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

махнахме имобилайзера допълнително слаган от застрахователите, но проблема продължава, ще ви държа в течение.... междувременно ако  някой се сети нещо да драсне два реда!

Редактирано от dadog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарай я на сервиз където разбират от Аудита и електрически ръчни спирачки. Това че са махнали имобилайзера на каското доказва че тези не разбират. Не чакай още доказателства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъкмо това щях да пиша - отиди в истински сервиз и веднага ще разберат какво ѝ има.

Скъсан кабел за ръчната.

Дефектен abs module с една от възможните грешки.

Или друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, закачат я на ваг кома и четете грешките, после постваш снимка на грешките тука и проблема ще се реши. Има достатъчно разбиращи тук, които да ти помогнат.

PS. В този сервиз са меко казано палячовци, щом ръчкат имоти. Колата си казва къде да се търси проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, dadog said:

махнахме имобилайзера допълнително слаган от застрахователите,

А кой махна имобилайзера, който лично го е монтирал ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 hours ago, robobug said:

А кой махна имобилайзера, който лично го е монтирал ли?

Да тези които лично го монтираха, го махнаха

 

17 hours ago, ники 125кс. said:

Човек, закачат я на ваг кома и четете грешките, после постваш снимка на грешките тука и проблема ще се реши. Има достатъчно разбиращи тук, които да ти помогнат.

PS. В този сервиз са меко казано палячовци, щом ръчкат имоти. Колата си казва къде да се търси проблема.

Възможно е но след като спре да пали, колата изписва над 50 грешки, губи връзки с основни мофдули, като двигател, скоростна кутия, въобще идиотщина. изтриваме грешките палиме след няколко опита и пак като спре да пали я пускаме и пак изписва сума ти грешки....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда сякаш нещо задръства can шината.

Ако не е имобилайзер (звучи точно като повреден имобилайзер) пробвайте да изключвате модулите един по един (или от предпазител или с прекъсване на can) и да се види кога ще спрат грешките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
On 6/9/2019 at 5:42 PM, Manniakk said:

При монтажа на тъпия имобилайзер обикновено режат кан разклоненията на колонките, вижте какво е положението там

Благодарение на коментарите по темата се обадих на застрахователите, иначе нямаше да се сетя веднага. 
Оказа се, че батерията, която са ми сложили на дистанционното е паднала(батерия на три дни, сложена от тях) и колата отказа да запали. След смяна на батерията, колата запали. Явно винаги трябва да си имам резервна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...