Jump to content

Проблем с охладителната система


Bckrv

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам следният проблем Ауди а3 2003 8л 1.6 bfq мотор. от определено време, колата вдига 90 95 градуса работна темп, големият кръг го няма, долният маркуч е студен а антифриза направо ври. Перки пуска втората степен на 110.. Което е късно би трябвало да ги пусне на 102..и така вдига до 110 и сваля леко... И така се почна една смяна.... Първо термостат и то цялото тяло със двата датчика... Уви нищо не се случи (сложил съм хубав термостат Behr) след това предположихме че е запушен радиатора... Смених и него файда никаква, водната помпа е сменена преди 3000км... Маркучите не са твърди правих и тест за изгорели газове в охл система _ няма такива... Не знам и аз какво не смених. Гледаха я в сервизи нищо и да била за гарнитура било много ранен стадий, аз я карам предимно на къси разстояния и няма проблем но.. А газ няма. Ако някой е срещал подобен проблем да каже ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни термостата и я покарай така да видиш какъв ще е резултата.Според мен има нещо запушено по системата.Провери как е проходимостта на радиатора на парното и след това виж и на големия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...