Jump to content

Audi A4 b6 1.8T 163кс - поставяне на чип


Recommended Posts

Здравейте, колеги. Преди време бях писал тема да ми помогнете за избор - 1.8т или 3.0. 

 

Е, направих своя избор и закупих Б6 2003 година, 1.8т 163 конски сили, 6 степенен автоматик. Колата я купих с поставено газово. 

 

Засега съм доста доволен от колата, върви много плавно, има си силата, когато се налага(предната ми беше А3 99 година, 110 коня дизел и тази ми се струва чак бърза :D). Автоматика работи добре, газовото също, дава ми разход около 13-4 газ на 100(комбиниран разход), но аз си я настъпвам. 

 

Толкова за колата. Бях заделил малко повечко парички, но тъй като ми изпадна много добра оферта и ми останаха парички излишни и планирам да направя няколко подобрения по колата, като едно от тях е да и сложа чип. Насочил съм се при 1 пич от Варна (PDK), тъй като имам познати, които са ходили при него и са доволни, а и ми е близко. Каза ми, че ще извади около 190 коня, с дино преди и след чипването. Тъй като не разбирам много от коли бих искал вашия съвет - струва ли си, какви са рисковете(притеснявам се само за автоматика честно казано), трябва ли след това нещо да се преправя по газовото. 

 

Всякаква информация ще ми е полезна. 

 

Благодаря ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

 

 

Аз съм чипвал ремапвал 2 мои коли. Да ти кажа винаги отивам при варианта с RaceChip защото си го правя сам, махам си го сам и е голяма марка. Наскоро правих моята Ауди B8.5 Allroad quattro от 190 на 226 коня. Видеото показва всичко красноречиво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсурд е да се слагат кабеляци и допълнителни power box истории на коли след B8 като модел... 

 

Ако искаш сам да си правиш нещата, си взимаш един кабел от 034 Motorsport и след 10 минути си флашнал ЕКУ-то с техния софтуер (стига да е поддържан мотора като модел)... ако искаш, след още 10 си върнал заводския софтуер.

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@net Сопри се малко ... мани бегай с тия power box гомна. Голяма фирма били :respekt:

Отделно тая тема е от 2019 явно си търсиш теми да се похвалиш ама айде нема нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...