Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, колеги. 

Не съм редовен във форума, та предварително се извинявам ако има подобни теми, които съм пропуснал да прочета. 

 

Към проблема... Онзи ден на влизане в гр. Плевен спирам преди кръговото с моето Audi A6 C5 3.0i (ASN) quattro, след което отпускам спирачката и колата не помръдна. Пробвах задна, леко ритна и нищо, след това на S започна едва едва да се движи, все едно тръгна на по висока предавка. Светнаха всички скорости. (авариен режим) Изминах разстояние около 5км до вкъщи и там я оставих. На другият ден ми направиха диагностика. Ще приложа снимки от грешките по-надолу. Та въпроса ми е къде да намеря читав майстор, който да погледне и отремонтира моята кутия? Имате ли идеи какво може да се е случило? И колко горе долу излиза подобен ремонт? Дава ли се някаква гаранция след ремонта и каква? 

 

П. С. Колата и кутията се поддържат редовно и винаги навреме. Кутията е на 55 000км след обслужване с оригинално масло ZF и никога не е създавала проблеми. 

 

Телефона ми е 088 7 152 000 - Иван Апостолов 

 

Благодаря предварително!

IMG_20190620_153851.jpg

IMG-4e7b4595f7d277aafc22e484fdd89dab-V.jpg

IMG-a7d924630e1dc4e90600551fd5e56fb7-V.jpg

Редактирано от aferi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно хидротрансформатора е чао. Възможно е и управлението му е (соленоида) да е заминал. С опита да я караш може и вътре цялата да е "изпечена". М&Д ауто виж какво ще кажат по въпроса. Може да свалиш кутията и да им я пратиш във Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, DJANO написа:

Вероятно хидротрансформатора е чао. Възможно е и управлението му е (соленоида) да е заминал. С опита да я караш може и вътре цялата да е "изпечена". М&Д ауто виж какво ще кажат по въпроса. Може да свалиш кутията и да им я пратиш във Варна.

Благодаря ще ги попитам. 

Преди 3 часа, robobug написа:

парктроника работи ли?

В неделя се връщам при колата и ще проверя. 

Звънях тук там... В Джемини ми обявиха цена за ремонта 2000 - 2400 лв, срок на ремонта 5-10 работни дни и 1 година гаранция / 20 000 км. Звънях на Кольо от София, същата оферта.

Намерих друга кутия за 400 лева, но с др код, от А4 отново 3.0 и куатро. 

Ако имате още предложения ще се радвам да ги чуя. Благодаря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето доста подробно описание как да се диагностира (PDF на английски): цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.06.2019 г. at 13:03, manoleo написа:

А Мишо пробва ли го? Може и да не е в България в момента, но по принцип е най-надеждният вариант от всичките.

 

Благодаря за съвета, колега! 

Обадих му се, много е точен, но не прави тип троник. Ремонтира мултитроник и с-троник. Май ще се кара в Джемини в София. 

Ще търся платформа от Плевен до София... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...