Jump to content

Помпа на централното


joro_dexter

Recommended Posts

Здравейте колеги , имам две аудита А6 едното е седан с 2.4 165коня мотор а второто е комби  2.5 163 коня , след дълго търсене из нета и по колите не успявам да намеря къде е тази помпа ,която командва централното заключване,  моля за помощ . Претърсих целия багажник , свалих и буфера и Пак не я намирам . Помогнете ми моля .... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи търся комфорт модул прав ли съм? Проблема ми е свързан с ключа , по точно с дистанционното,  което е в ключа , когато си иска отключва . Трябва да съм в непосредствена близост до колата и Пак не отключва винаги.  Щом я няма тази помпа , с какво се свързва (обучава)този ключ ? Смених му батерията , резултат няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам само един ключ. Идеята ми беше да взема от по старото този модул или помпа не знам точно какво е и да ползвам ключа от него за по новото ми ауди . Само за отключване и заключване , а да си паля с оригиналния ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже си изпрах първият ключ и го отворих да съхне след това не искаше да отключва. Четох некви схеми за обучени, че отключваш с вторият ключ, даваш на контакт с него, после излизаш от колата и заключваш ръчно с първия, задържаш отключване, после не знам си кво, а аз просто го вкарах в ключалката на вратата и той си се обучи и заработи отново :hilezh::hilezh::hilezh: преди това май само отключих с дистанционното на вторият, не помня вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така беше и при мен , като смених батерията и спря да работи , после заключих ръчно с него и хоп готово работи си , но когато иска , трябва по 3-4 пъти да натискам копчето за да отключи , мислех си ,че самия модул не го намира или нещо подобно , не знам . Та затова исках да взема от другото ауди модула и ключа , но не знам къде се намира за да го демонтирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи си ключа, микретките вътре под бутоните, имат едни сферични пластинки, "щракалките", под които с времето се натрупва мръсотия и се зацапва контактната пъпчица, затова натискаш като изоглавен. Работата е пипкава и часовникарска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря , ще го разглобя и почистя . Искам да попитам след тази процедура трябва ли да се обучава пак ключа? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за такова обучение след вадене на батерия, поне при мен никога не е имало нужда.

Още веднъж да спомена, въпросните микретки са изключително дребни и финни, имат миниатюрно капаче, което се законтря отстрани с още по-миниатюрни ушенца/контрички, нужно е отлично зрение, или сериозна лупа, за да се вижда добре, както и хубави пинцети. Аз ги разпоих от платката, за да ги правя спокойно, но е възможно да се отварят и без разпояване.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да ти благодаря за подробното обяснение и второ да споделя , че сега ме хвана страх да пипам , че да не разпилея нещо. Искам да споделя също , че ако вкарам ключа в ключалката колата вдига всички прозорци , като задържа на заключено и съответно ги сваля на отключване . Така е редно знам , но когато задържа дистанционното на ключа , не помръдват прозорците в никоя посока . И това ли е от ключа или проблема е другаде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен от дистанционното не работи , дори когато всички врати са затворени. Затова предполагам,че проблема може да е и от модула който приема сигнала от ключа. Може ли да ми кажете кой и къде е този модул ? Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига си мислил, обясни ти се, че модула не знае, че са затворени заради бравите.

Закачаш с вагком и гледаш коя не я отчита за затворена.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Работи когато си иска , вчера примерно въобще не можах да отключа с дистанционното,  отключих с ключа , но се отключи само моята врата , другите дори и от вътре не можах да отключа,  и копчето на шофьорската врата също не действаше.  С ваг ком грешки не показва. Намерих в старата ми а6 -ца комфортмодула под мокета на шофьора,  мога ли да го сменя с моя и нужно ли е някакво обучение ? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм. Трябва да се кодира и да поддържа тия екстри, които ги има другия. Познава се по номера и буквата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм свалил моя модул , на старото ауди отрязах мокета и готово , но на моето трябва да съм по внимателен. Хихи 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...