Jump to content

Пукане във волана


kkamenov1

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Нещо напоследък се чува от волана едно леко припукване (вътре в купето), когато съм в спряло положение и леко разлашкам волана наляво-надясно даже някой път и като карам по павета например. Също така и когато въртя волана почти докрай чат-пат се чува едно свирене като от вовузел най-вече като паркирам назад. Мисля си, че проблемът може да е защото съм с 20'' джанти или другото, което много ме притеснява е рейката. Какви са Вашите мнения по въпросите? И дали някой ги е срещал тези проблеми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Еми то по скоро не е вибрация а леко пукане и все едно волана става леко по свободен и има някакъв лек свободен ход. Доста е странно и е малко трудно да Ви го опиша 

А за виенето със сигурност не е от големите джанти така ли? Странното е че преди имах пасат и пак го правеше при пълен завой а беше само на предно

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вибрации в волана,наистина маслото в раздатката смени, смени и в диференциалите,изчезват или силно намалят при пълен ляв/десен с малка скорост или на място при паркиране.За рейката виж това:

Може да прочетеш за него в lubegard.com и да си го напазариш от ebay.Купил съм си го,но още не съм го пробвал,понеже не съм в къщи засега.Аз съм с 19 джанти,няма проблеми,бетона пред гаража е стъкло гладък,на място пълен ляв/десен след смяна маслото в раздатка и дифове стана много добре от към вибрации.

Заснемане223.PNG

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ще пробвам със смяна на маслата да видим как ще е. А иначе въпросът с рейката, ако е  прецакана какви са признаците и как се оправя (рециклиране ли, нова ли направо)?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова рейка малко трудно,защото си е бая пари.Някой който разбира,да ти я погледне.Рециклиране на рейка по по-простите коли е доколкото знам към 300-400 лв,за 4Ф колко е,нямам представа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
On 6/26/2019 at 1:54 AM, kkamenov1 said:

Ще пробвам със смяна на маслата да видим как ще е. А иначе въпросът с рейката, ако е  прецакана какви са признаците и как се оправя (рециклиране ли, нова ли направо)?

Имам същото пукане , реши ли проблема , намери ли от какво е :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вижте си маншона в краката на шофьора, който се закача за рейката точно на излизането на купето и самия маншон е около най-долния прът - ако е разместен, издава странни звуци, че един болт се търка в него, понякога и моторът се чува повече.

На маншона има издадена стрелкичка от гумата, на купето надолу има също стрелкичка в цвета на купето - трябва да съвпадат.

Ако легнете и погледнете даже белегът на купето се вижда без да се сваля кората, но трудно.

Дано да е това, защото се оправя за 10 мин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
На 26.06.2019 г. at 0:12, kkamenov1 написа:

Еми то по скоро не е вибрация а леко пукане и все едно волана става леко по свободен и има някакъв лек свободен ход. Доста е странно и е малко трудно да Ви го опиша 

А за виенето със сигурност не е от големите джанти така ли? Странното е че преди имах пасат и пак го правеше при пълен завой а беше само на предно

Колега имам същия проблем след смяната на маслото в раздаткато проблема оправи ли се ? 

И някой да ми препоръча от къде да си закупя и какво масло да сожа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Tonipeev: направи клип на пукането, ако се чува ясно, че е малко вероятно да е от маслото в раздатката. 

Със смяна на маслото в раздатката може да се оправи да кажем при обратен завой, ако имаш силна вибрация във волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рятко го прави и пукането се уеща наистина като обръщам и като започне да пука и се усеща в волана. Аз мислех че е в хидравликата проблема смених маслото

но не се оправи. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен периодично ми пропукват шарнирите на горните задни носачи.Десния му смъкнах маншона и досложих грес вътре,минаха 2 месеца аре и левия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...