Jump to content

Колко масло ми събира колата


Recommended Posts

Здравейте колеги,

имам следния проблем, ако може да се нарече така. Колата е А4 Б7 Авант 2006-та 2.0 TDI ... мотор BPW.

Сменях маслото (за сефте , нов собственик съм) и по каталог го дават 3.8л за този мотор. Наляхме 3.8 литра и щеката суха. Наляхме още 600мл и покри минимума... Решихме, че моркова и щеката не са от тази кола и поръчах нови по VIN номера (17 цифровия). Одеве ги сложих и пак така ... Възможно ли е това? Или майстора се е омотал и вместо 3.8 да е налял първоначално 2.8? Или е сменяно нещо по колата и картера не е същия и събира повече? ... да точа ли маслото да видя колко има в момента, да слагам ли още до максимума или посещение в Порше Пловдив да им дам едни грешни пари за да видят какво става? Това за първи път ми се случва... 4,4л при вместимост 3,8 и щеката на минимум-а... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То колегата това си го знае и го е написал няколко пъти в неговия пост :nixweiss: Щом не е от морков/щека (проверени са и е сигурно това), остава да се провери и картера. Друго не ми идва на ум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз до този извод стигнах. Ще търся някой в Пловдив да види картера какъв е и ако си е нормалния за мотора ще тича маслото и ще си сипвам сам... Друго не ми ражда главата ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да ти е по-голям картера (сменян по някаква причина), просто допълни масло до максимума на щеката (щом тази е оригиналната и правилна). Няма какво негативно да се случи, освен финансовата разлика от количеството масло.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко раздвижване... Източих маслото... Вярно че беше студена колата но го чаках час и половина поне да се оттича със отворена капачка и развит маслен филтър. Излезе 3.9 литра. Не 4 и нещо както очаквах. След това го налях. Пак до минимума. Сипах нови 300мл и застана близо до средата на щеката. Отделно снимах и картера... 

received_391135021519635.jpeg

received_864776960566998.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз така мисля, но ... колата била студена, незнам си какво още ... заебавам го тоя въпрос... ще му сипя още 200-300мл ... да подмине средата на щеката и ще си карам и свиркам ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...