Jump to content

Помощ за ауди нов внос-автоматик.


bbobore

Recommended Posts

Здравейте.Оказа се,че от вчера и аз ще бъда собственик на ауди а3 1.9 тди-130 кс.Колата е закупена вчера от мой братовчед от Австрия.Каза ми,че е  2003 г.Автомобила е на почти 340 000 и е автоматик.

Искам да попитам как стои въпроса със смяната на маслото в кутията и какво точно трябва да бъде?Другия ми въпрос е какво масло да взема за този двигател предвид изминалите километри?

Антифриз -син,зелен или червен?

Ще съм изключително благодарен на всички отзовали се!

Редактирано от bbobore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5w40 аз например съм доволен от Motul, за скоростите не знам. антифриза е само един и няма как да го сбъркаш. Hepu G12 червен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря.Въпреки навъртяните километри щом предлагате 5w40,значи такова ще е.Остана да разбера колко литри масло ще отидат при автоматика.Ако накой има представа нека да напише.

Редактирано от bbobore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/29/2019 at 2:10 PM, bbobore said:

Благодаря.Въпреки навъртяните километри щом предлагате 5w40,значи такова ще е.Остана да разбера колко литри масло ще отидат при автоматика.Ако накой има представа нека да напише.

 

Колата се кара с каквото масло е по книжка, без значение колко километра е минала. 

Аман от български "митове и легенди", че ако е стара колата, тури и 10w40, че да не го гори... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ко

Няма митове и легенди.Просто питам.Ако имах книжка на колата и познания за нея,щях ли да пиша тук?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз не те обвинявам, но щом си написал "въпреки навъртяните километри", предполагам, че първоначално си мислел да слагаш масло с друг вискозитет. Карам А3 от 5 години. 1.6 102 к.с. атмосферен кенеф и слагам само Motul 8100 Xcess 5-40. 

Супер доволен съм от маслото и общо взето, "колкот сипя - толкова източвам". Разбира се, че гори по малко. Все пак, колата е 2001 година и не съм правил ревизия на двигателя. 

Моя съвет е да пробваш Motul по спецификация за твоя мотор. Нямам идея, кое точно се препоръчва за дизелови, но лесно ще провериш. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TomcatF14 Горенето не е задължително да е от двигателя и независимо от годините/пробега може да си е в кондиция и да няма нужда от ревизия. Масла като този Мотул обикновенно се държат много добре до около 7-8000 км. пробег и след това малко или много започват да си губят от качествата. Така че за един интервал на смяна до 10 000 км. е напълно нормално да се забележи някакво намаляване в количеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

ТоmcatF14,благодаря за инфото.Идеята на питанката бе да заложа на най-доброто масло,като се имат предвид всички фактори.Първоначално ще купя оригинално от колегата във форума,а при следващата смяна ще заложа на Мотул.

Редактирано от bbobore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Така.Ще продължа в тази тема,защото е за моята кола.Оказа се,че стрелката на температурата си виси на 60 градуса и не мърда.След смяна на термостат и температурен датчик всичко е ок.Срещу сумата от 90 кинта успяха да ми оправят осветлението в багажника което не работеше,да ми свържат нов mp3 player Sony със оригиналното озвучение на колата,както и да ми направят централното заключване да става с помощта на  дистанционно.Преди отключвах и заключвах вратите вратите само с ключ.

Заложих на масло Motul Specific 5w40,като всички филтри са сменени с такива на Mann.Колата се движи доста добре за годините си,ще трябва да видя сега разхода как ще се движи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

За тези които ги интересува-гумените стелки на Gledring пасват идеално в колата. Няма никакво разминаване.

Един въпрос, защо иконката за зареждане светва преди стрелката да е отишла на "резервата"? Има някакво разминаване между стрелката и светването на самата иконка. Това нормално ли е?

Редактирано от bbobore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, светва когато останат точно 8 литра май беше. Има много места по света където ако чакаш да стигне до резервата вече е късно и ще трябва сериозно да се замислиш за оцеляване. :)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От днес, незнайно защо на таблото реши да се покаже надпис "service in 14500" Не е ISP или OIL. След него излиза ОК и повече не се показва. До сега обаче тоя надпис го нямаше и не ли малко рано да се появи?Това нормално ли е и може ла да се махне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интервала на обслужване се нулира най-лесно с VAG-COM. На някои модели можеш също да натиснеш определена комбинация от бутони за да го нулираш, но не знам за твоя модел точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз го бях нулирал след като смених маслото и го  направих на 15000. От тогава до сега нищо не изписваше. От днес реши да ми показва колко километри ми остават. Сега пак го сложих на 15000. Ама защо се появи толкова бързо тоя надпис и толкова рано?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...