Jump to content

Грешка Adblue System Fault - No Restart 1000km!


Bekz

Recommended Posts

Здравейте Колеги, имам следния проблем. Колата е Ауди 4г 3.0 дизел 326коня на 88х.км. Днес ми светна "Adblue System Fault - No Restart 1000km!" . Също от месец някъде, като загася колата перките продължават да въртят. Ще съм благодарен за насока, какво може да е? Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си е направила регенерацията на ДПФ филтъра и вероятно това е свързано с проблем в системата за адблу. Закарай я в сервиз на Ауди, има акция за зареждане с адблу-5 пъти безплатно. Най малкото ще кажат как разчитат грешката те и ще я заредят с течността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, biturbo said:

Не си е направила регенерацията на ДПФ филтъра и вероятно това е свързано с проблем в системата за адблу. Закарай я в сервиз на Ауди, има акция за зареждане с адблу-5 пъти безплатно. Най малкото ще кажат как разчитат грешката те и ще я заредят с течността.

Заредих я с 10л преди да светне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди в Ауди да ти я прочетат. Май има сервизна акция по въпроса и се оправя с ъпдейт на ECU-то или с нова помпа, ако нямаш късмет.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте ако има развитие по това адблу моля ви пишете аз имам същия проблем  а4 б8  ултра 2.0 д 163к   2014 г  и ми го дава за трети път в рамките на 7000х километра а днес отново всеки път го ремонтират за 250 Евро и ако има начин да се премахне май ще е супер 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/30/2019 at 2:55 PM, N1995 said:

Иди в Ауди да ти я прочетат. Май има сервизна акция по въпроса и се оправя с ъпдейт на ECU-то или с нова помпа, ако нямаш късмет.

Момент само, това адблу като при камионите ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих го отново и този път ъпдейт на софтуера  но ауди не го признава за системна грешка и се заплаща за ъпдейта този път стана в Италия там ми струва 180 Евро  наистина си мисля вече за байпас след всяко зареждане с адблу грешка и това е  ако някой намери друго решение пишете 

Сервизната акция в ауди е само да ти заредят адблу в колата нищо друго 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

здравейте, имам проблем с ад блу, свети ми на екрана ad blue fault system no restart in 1000km, а като се закачи на диагностика не показва грешка?? колата е а8 4.2тди 385 коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 8 months later...

Здравйте, колата е А8 D4, 3.0 tdi, 258 hp. На мен ми се появи същия проблем за втори път със страшни течове върху ДПФ, пушилки и цялата кола беше побеляла отдолу по купето, където е пръскало докато се движа. Първият път смених маркуча за Адблу, който се беше скъсал малко преди захващането. Втория път същото, но този път не го сменихме, а го ремонтирахме с метален захват и стана... ЗАВИНАГИ. Интересното е, че след ремонта на маркуча продължаваше да тече някъде около дюзата, но не от маркуча Свалихме и почистихме и дюзата, която не беше кой знае колко замърсена (сравнявайки с разни видеа, които има в тубата). Теч няма в момента, изчистихме всичко от тая гад, няма дим, няма теч. Грешката обаче продължаваше да се появява периодично, а сега остана постоянно Колата си направи регенерация спокойно. Не ми се ще да го изключвам софтуеърно, защото все пак трябва да се мисли и за прородата. Но не знам какъв е проблемът в момента. Дава следните грешки. Някой да помогне с мнения?04614c7529a2ebfc2036f36d32d9f4a9.jpg2891749bfd7078752dbfb36603f3b3d8.jpg562c09c55b3d85fc1ade107b4ccdf17f.jpg

Sent from my SM-G980F using Tapatalk





Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@SergioTacchini  Бобка , на тва му се омазва модула дето е на края на кабела с дюзата и тук ги сменят обикновено.  Лошото е че цената май беше неприятна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на дюзата е много гадна, да. Но нямам гаранция, че тоя пикоч няма да протече пак и няма да ми осветка колата. Аман от глупости! Чудя се какво да я правя....

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...