Jump to content

Разход на гориво: Audi A3(8P) 2.0 tfsi quattro, engine AXX


NED NE

Recommended Posts

Здравейте,

 

Опитах се да намеря тема във форума, касаеща реалният разход на посоченият от мен автомобил, но не можах! Поради тази причина се обръщам към всеки, който притежава такъв с цел да получа адекватна информация!

 

Опасенията са ми, че гори повече, защото при последното ми пътуване, колата даде среден разход от 9.5 л/100 км. - Пловдив - Кърджали - Пловдив! Скорост от 100/110 км/ч. с включен климатик!

 

Аз лично мисля, че нещо не е наред, но преди да тръгна по сервизите ще съм благодарен на мнения от вас!

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при мен във вариант 5 врати 2.0tfsi BWA quattro ръчна кутия. Извънградско  с много спокойно каране 90-100 км/ч към морето с багаж и клима ми даде 7.5 на борд компютъра и колонката пълно-пълно за около 450 км. Градско ми е трудно да определя колко дава, но е над 10 и зиме и лете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@den4cho благодаря за коментара!

 

И аз съм с ръчна скоростна кутия и на мен ми даваше с подобно шофиране толкова, а сега с 2л. в повече!!! Градско изобщо не гледам, защото просто няма смисъл, но за спокойно шофиране извън града!!! 

Значи явно има нещо и ще трябва да го гледам!!

 

Четох и чужди форуми и данните, които видях и превърнах от галони в литри ми говорят за голям разход при мен и съответно за проблем, но все пак исках да попитам и тук!

 

На магистрала с 130/140, какъв разход ти дава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам често магистрално шофиране. По Хемус (Витиня) избягвам да вдигам над 120 предвид лошо състояние на пътя и ремонти. Миналата година я цъкнах на темпомата на 140 по варненската част и си спомням че моментния на борда за 15тина км се колебаеше м/у 8.5 и 9.5, но при такъв кратък пробег не може да се засече тук влияние оказва и наклона на пътя дори..

Кутията е много къса и на 140 си е в обороти мисля си че на 100+ км магистрално може да удари 10..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я проверя тия дни по магистралата, но преди ми гореше около 9/10 л./100 км. при 130/140 км/ч.

 

Явно ще ходя до сервиз, за да се види, какво не е наред и коя система прави този проблем!

 

Благодаря за коментара още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нещо което да не ти е наред. Аз карах такава и на извън градско под 10 не можах да падна. Карах я със 150-180. Толкова си харчи. Ако имаш нерви да караш със 110-120 вероятно ще бъде по-нисък разхода. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Като първа стъпка смених бензиностанцията и ми предстои пътуване и да видим, какво ще излезне, защото градско не засичам - няма смисъл! Ако няма промяна ще отида  да я прочетат, че не разполагам с техника и умения за това! ;)

 

Все пак, ако някой има подобен автомобил и е сигурен, че всичко му е наред, ще помоля да сподели, дали разхода, който съм написал/подал е същия/подобен при него или този му се вижда висок? 

 

Ще съм благодарен, защото знаете, това би спестило, най-вече време, но и пари също така! 

 

Благодаря предварително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...
На 1.07.2019 г. at 18:50, den4cho написа:

Ами при мен във вариант 5 врати 2.0tfsi BWA quattro ръчна кутия. Извънградско  с много спокойно каране 90-100 км/ч към морето с багаж и клима ми даде 7.5 на борд компютъра и колонката пълно-пълно за около 450 км. Градско ми е трудно да определя колко дава, но е над 10 и зиме и лете.

Здр мисля да си копувам този мотор двуврата. Коя гд е твоята ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...