Jump to content

Проблем с компресор или?


Deeper

Recommended Posts

Такааааа, изпя си милата какво и има. 

@yavor20v баси устата имаш 😂

Теч от задна възглавница/ за смяна, компресора70 прави налягане около 4 бара, което според "майстора" е твърде малко. Трябвало да бъде 9 бара.

2 развалени механизми на стъклата, изгоряла крушка ксенон, преден паркинг сензор. 

Цени по ред на номерата:

150£, 130£, 70£, 50£, 25£. 

Труд 495£. 

Повечето неща мога да си ги спестя като разход. Единствено се чудя за възглавницата и компресора... дали да не се пробвам сам? Или сумата е нормална (800£ тотал)?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налягането на нов/здрав компресор го дават до 16 бара.  Моя след като го обслужих с нов сегмент и цилиндър, прави около 15.. 15.6 бара. Преди това не стигаше и 8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое защо? 😂

Каза, че трябва да съм карък и ето, късмета ме споходи ☺️

Механизмите не ме плашат, ще си ги сменя. Крушката и сензора не са страшни също, но компресора и възглавницата ... 

Като я гледаха вчера, теч не се видя никъде. А vcds това изпя. 

@yavor20v беше споменал за ремонтен комплект. С него дали ще стане? Тук никой не се занимава да отремонтира деа. Жулят по 60£ на час и толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно и на мен ми даваше грешка за теч преди да си оправя компресора. Тъй като не може да достигне необходимото налягане в акумулаторния съд, компресора работи докато не прегрее и да го изключи защитата му. Системата смята че има теч щом не си достига налягането и записва грешката. Поне при мен беше така. Обслужи го първо и виж дали ще запише пак грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, SeH said:

Точно и на мен ми даваше грешка за теч преди да си оправя компресора. Тъй като не може да достигне необходимото налягане в акумулаторния съд, компресора работи докато не прегрее и да го изключи защитата му. Системата смята че има теч щом не си достига налягането и записва грешката. Поне при мен беше така. Обслужи го първо и виж дали ще запише пак грешка.

Съгласен с мнението, но компресора да сдаде трябва да е бачкал прекалено много, което вероятно е произлязло от това, че има теч на системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка да ги сменям ли тук, да си я карам ли само на комфорт, да пробвам ли с ремонтен комплект? Дайте съвет. Времето ми (свободното) е доста ограничено в момента. Разполагам с по максимум един почивен ден. Ще ми бъде ли достатъчен?  Коли за каране има и Тази не ми е спешна, но все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимай ремонтен комплект, но такъв с бОталце и глава! чукни ибея, пълно е!

сваляй и сменяй, за нема час и половина е готово, без сложности и странни инструменти е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ще направя.

Вчера я натоварих малко и компресора сработи🤪

Изчезнаха и лампите, започна да се вдига и да се сваля, модовете си работиха като цяло. Нещо се ебава с мен :D 

Да взема да и метна сто кила в багажника, че да си работи деа.

https://www.ebay.co.uk/itm/Audi-A8-S8-Q7-Wabco-Air-Suspension-Compressor-Pump-Seal-Repair-Kit/161120430069?hash=item258386a7f5:g:GWcAAOxyXp5SSWTp

Това върши ли работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това си вземи

https://www.ebay.co.uk/itm/Air-Compressor-Pump-Repair-Kit-For-Mercedes-W220-W211-S211-C219-With-Airmatic/173815663254?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

глава и сегмент + гумичка

Редактирано от yavor20v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, yavor20v написа:

Същият ли е? Направо да го поръчвам.

Гада си стои вдигнат сега. Баси аномалията...вчера отново го пробвах и вдига и сваля.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...