Jump to content

Питане относно DPF


POPCORN

Recommended Posts

А на 100% ли винаги ти започва регенерацията? И аз вчера доста магистрала с 155 ,сажди почти не трупа ,но на 2500 оборота....това е истината 

Screenshot_2022-05-29-22-47-22-590_com.applagapp.vagdpf.jpg

Screenshot_2022-05-29-17-48-16-893_com.applagapp.vagdpf.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 186
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако ти е автомат е така,и да, която от двете стойности измерена или калкулирана стигне първа 24 горе се пълни на 100% и регенерацията започва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е автомат,но не мога още да разбера защо тръгва когато й дойде на акъл....не винаги но има ли условия....не се бави много,често обаче се случва като натисна копчето на темпомата и тръгва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш от къде пробвай с  друг сензор за диференциално налягане. На регенерирал дпф трябва да около 5 на празен ход.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Изпробвах една добавка на протек,сега съм приготвил втора доза,с каристата имам опция за принудителна регенерация,като наближи,ще пробвам ,изискването е да се стартира веднага след наливането на добавката,сипвам я през nox сензора,първия път трябваше да чакам няколко километра докато се стартира.

Първата снимка е на втората регенерация  след добавката добавката,втората е веднага след добавката. Мисля че работи прилично. 60 градско 40 магистрала 

Screenshot_2022-06-23-07-55-36-57_bd01f1b74bf65d94a13b86dc040ab3dc.jpg

Screenshot_2022-06-17-21-34-59-34_bd01f1b74bf65d94a13b86dc040ab3dc.jpg

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, повече от 250 рядко виждам...и предимно извънградско 70% поне....ужас ,какво не е наред с моя котур 😁 

А и си с дизелгетски софт баси

Редактирано от BateBo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая гад  на протек работи ,втората доза е на рафта,само да наближи регенерация и сипвам пак.

Не помня дали съм споменал ,но като я взех минах на последна версия софт и една ваксина към него. Масло максимум на 8000.

Имах късмета преди 2 седмици да покарам бързо на празна магистрала около 50 км ,филтъра падна под до не виждани стойности за мен.  11%!!!!

Не мога да направя снимката по малка и да кача,пу и ъпдейти смотани,не съм разцъкал да гледам как става .Скриин 1.5mb,,баси.

Убеждавам се ,че тия коли не са за града.

 

 

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, buzzi написа:

Не мога да направя снимката по малка и да кача,пу и ъпдейти смотани,не съм разцъкал да гледам как става .Скриин 1.5mb,,баси.

Отваряш снимката с paint, resize, 20%, save.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, buzzi написа:

Тая гад  на протек работи ,втората доза е на рафта,само да наближи регенерация и сипвам пак.

Не помня дали съм споменал ,но като я взех минах на последна версия софт и една ваксина към него. Масло максимум на 8000.

Имах късмета преди 2 седмици да покарам бързо на празна магистрала около 50 км ,филтъра падна под до не виждани стойности за мен.  11%!!!!

Не мога да направя снимката по малка и да кача,пу и ъпдейти смотани,не съм разцъкал да гледам как става .Скриин 1.5mb,,баси.

Убеждавам се ,че тия коли не са за града.

 

 

Определено не са за градско каране,магистрални коли са нашите и повече от 150 кс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, BateBo написа:

Определено не са за градско каране,магистрални коли са нашите и повече от 150 кс

А ти си ползвал протек с маркуча дето е ,от 33 лв ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ми моля те,как така Ойл ашш винаги ти стои на 0,0

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа писал съм по горе ,след изнервянето с тая гад дпф ,чистене  на егр,който си беше чист,но охладителя беше щета ,има един вакумен клапан, който беше тотал блокаж,от там и по бавното загряване и  бързото изстиване зимата. Та след като се изчерпах му набих един ресет и тогава стана от 22 единици за регенерация на 24. Просто още не е достигнал според алгоритъма момент,в който да се промени . По назад има снимка даже не е помня колко беше..Да спомена,че чепа от тръбата на егр към см колектор беше добре затлачен,а колектора го мих 2 часа. Една туба меглио,всякакви криви железа и водоструйка за капак. Мн катран имаше .

В градско е почти невъзможно с ръчни скорости да караш без да трупаш сажди.

Поне 15или   20 регенерации имам след ресета .

 

 

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да продължа с експериментите,вчера на път за морето на 98 процента запълване ,спрях на Лукойл след караулката и излях съдържанието на втората опаковка на протек.

Разликата е че с каристата стартирах сервизна регенерация,на таблото светна символа за дпф.резултата е интересен за мен. Ще опитам да намаля размера и качвам 

 

Май ми свърши мястото ще трия нещо старо

IMG_05072022_162845_(1343_x_3000_pixel).jpg..IMG_05072022_163028_(1343_x_3000_pixel).jpg

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И после минах тези километри при средна скорост 130-150,на 160 почва да сваля яко ,но не е икономически оправдано,и сега се чудя как да вдигна температурата при по ниска скорост.

IMG_05072022_163210_(1343_x_3000_pixel).jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.05.2022 г. at 7:08, buzzi написа:

Ако имаш от къде пробвай с  друг сензор за диференциално налягане. На регенерирал дпф трябва да около 5 на празен ход.

4 ,даже и 3 по едно време падна след регенерация та

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...