POPCORN

Питане относно DPF

Recommended Posts

На 18.07.2019 г. at 10:27, Fireblood написа:

Аз съм от тези, дето вярват или не....източиха литър нафта заедно с маслото! Самият автомонтьор докато майаше кората под мотора ми обясняваше, че няма как нафтата да влезе в картера:hilezh:. Е, не беше прав:hilezh:

Време е да се присъединиш към ColorMFA клуба и да си следиш нивото в движение. :)

Още миналото лято го махнах филтъра....след като го видях отвътре мога да кажа, че около 60% от питата се беше овъглила. 

За да не отварям нова тема ще задам един въпрос тук. Извинявам се за което. Днес на прибиране от работа хванах колата ( CAGA ) да регенерира. Моята е с дизелгейтски софт и прави регенерации на всеки 450 500км, но последно време на по-малки интервали. Затова след като приключи реших да ресетна запаметените стойности на ДПФа и да направя адаптация на диференциалния сензор. Това е след тези процедури IMG_1416.thumb.jpg.fa22a8a516843e029142d99dcd1f25c9.jpg

Съжалявам, че слагам така снимка, но Вагкома ми на друг комп. Та има ли нещо нередно в тези параметри. Също така преди ресета oil ash беше винаги 0.20l, а сега е 0. Ще се промени ли тази стойност или трябва някаква друга адаптация. Това ресетнах IMG_1413.thumb.jpg.3a6d33d61b0819b56c459f6c6561175d.jpg

Поздрави

Edited by ivo totev

Ти сега си го ресетнал и компа реално си мисли че си сложил нов ДПФ.В такъв случай няма да прави регенерациите когато трябва защото го смята за чист и съответно ДПФ-а ще се запуши необратимо много бързо :( 

Благодаря. Помислих, че може да съм я свършил тази беля затова и реших да пиша.

Не е баш така,датчика за диференциално налягане ще каже кога да е регенерацията,реално това 0.20 е добра стойност на около 50 % живот на дпф .Сега като продаваш колата тази стойност ще е нереално ниска и новия собственик ще си мисли че нещо е магерена. Иначе тая процедура е при смяна на филтъра с нов.Тая стойност при мен за почти 20 000 км е мръднала с една стотна. Не е било нужно да я пипаш.

И моята е 0,21 Oil Ash-а и за вече 30000км е мръднало с една стотна.Ама след дизелгейтския софт е факт,че прави регенерации като полудяла.Аман им от простотиите вече :( 

Искаш да кажеш че си ъпдейтнал с дизелгейт софта ли? Тоест преди си бил с друг софт?

Преди 8 часа, buzzi написа:

Искаш да кажеш че си ъпдейтнал с дизелгейт софта ли? Тоест преди си бил с друг софт?

Да ходих в Ауди да го ъпдейтват защото по рама излезе че съм засегнат от Дизелгейт скандала.После  съжалих като запонах да чета от този новия софт какви неща се случват ама :( 

Има нещо сакрално в това  да отидеш  в Ауди. Що не прочете преди това,моята е чипирана с работещ дпф ,ЕГР и клапа,абсолютно нямам драма с каквото и да е. И не е като да не я натискам.

Screenshot_20190801-175851.jpg

Screenshot_20190726-074344.jpg

@buzzi: къде си я ремапвал, че и аз се оглеждам от известно време.

Адаша Пепино,малко на майтап стана ама повече от година няма грижи. Дръжте си ЕГР- ите чисти,сменяйте филтри , масло и газ.

На 2.08.2019 г. at 10:31, buzzi написа:

Има нещо сакрално в това  да отидеш  в Ауди. Що не прочете преди това,моята е чипирана с работещ дпф ,ЕГР и клапа,абсолютно нямам драма с каквото и да е. И не е като да не я натискам.

Screenshot_20190801-175851.jpg

Screenshot_20190726-074344.jpg

Коя година е колата и на какви км е?

Тогава беше на 113 000км 2009 г.

Ясно,и стила на каране явно има голямо значение ...210 км/ч 😁

dpf определено обича да се раздава газ, в града също задължително. Задръстват се или от не добре работещ датчик, или от градски баба стил :)

Ясно е че е моментна тая скорост,днес покарах в града бая и разликата след поредна заигравка в калкулирани и измерени сажди е повече от добра. Направи ми впечатление стойността на диференциалния сензор ,6 на празен ход,обикновено е около 10, минал съм 110 км градско,тамън беше регенерирал мотор и пипането на ангренажа може да му е харесало

Моята ги прави често, вече е на 250 к,на 150-200 км... обикновено повече извънградско но рядко мога да вдигна над 100

2,0 ТДИ 150кс Октавия 3,сменях датчик диф налягане и нищо,най много съм изкарвал 450 км , повечето магистрала, тогава ми трупа най малко сажди,дюзите са 6,ще слагам добавка бардал дпф 130 кинта, много я хвалят та да видим,не съм с дизелгейт....остава да почистя после АГР....

Любопитно ми е колко е стойността на измерените сажди и дим налягане ,но си ги деактивирал,не съм сигурен но май не си с дизелгейтския софт.

Прегледай как е зацепена колата.

Какво ще рече зацепена? Ангренажен ли?

Screenshot_2021-08-16-13-38-05-837_com.applagapp.vagdpf.jpg

Това е след като ми занулиха стойностите на дпф,файда никаква, иначе харчи супер ,среден дългосрочен разход 5, ...5 и малко , повечето извънградско но средна скорост надали е над 60 км/ч

Да ангренаж

На последната снимка на празен ход ли е?

В движение ги правя ,не е ,на празен е като твоята до около 10 ,то и да го гледам кво ще разбера ангренажа 😄

Понякога се случва на празен ход да претриса и да опитва да мени оборотите, рядко но се случва...

В другия форум пишат че след 200к започва да се предава дпф,но според мен се запушва....а и е карана само в Бг с наша нафта....според мен едно пране и почистване на агр нещата ще се пооправят или поне би трябвало