Jump to content

климатик Диавиа


Recommended Posts

колеги здравейте, искам да попитам няколко неща за тия климатици диавия дето са слагани по Италия , понеже моя не работи и релетата му са разтопени
1.има сега една на моргата с такъв климатик, дали да не ида да й го сваля, защото като отида на майстор и той ми каже че о моя компресор нищо не става, да си имам още един резервен, който не е гаранция че ще работи но все пак.
2 препоръчайте моля, майстор който се е разправял поне с два три такива и разбира от тия диавии, или поне някой колега който има такъв и е ходил при майстор и му го е направил 
3 казаха ми да гледам на този който ще го свалям да бъдел с фреон Р134, щото иначе никъде нямало да ми го напълнят,
4 някои колеги ми казаха че охлаждали доста добре а някои ми казаха че ги предпочитат пред оригиналните 
вие какво мнение ще изкажете по тези въпроси 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо "по-добро" няма в тия климатици, бюджетно решение без особено качество. След като имаш достъп до морга, вземи си свали един истински климатик, изкорми т'ва недоразумение и слагай оригинала. Т'ва с "подоброто" е лаф за лека нощ.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правел съм навремето на б4 диавия работи прекрасно моя компресор изстърваше от шибъра на компресора, на 3я ти въпрос няма б4 с р134  като никакъв не е проблема да се налее изсмуква се всичкото минерално масло от р12 и си се зарежда с различен грама от р12. Всеки кадърен хладилен техник ще ти го направи има 3-4 релета пресостат и датчик за обединяване не е космос..Ти не си я карал никъде и предполагаш само иди да ти я видят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола беше с R134a - Audi Coupe 09.1994год. оригинален климатик на Zexel. Имаше привличаща внимание жълта лепенка от вътрешната страна на предния капак с предупреждение ,че климатика е с R134a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах климатик -не климатроник.За кои прозорчета питаш?Иначе управлението беше  това:

 

5b56e4ec40f55_1(8).thumb.JPG.3014d77600b46700947f7d75f4f6a90b.JPG

Редактирано от caro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 93-94 год. минават на р134. Моята е края на 92ра и е с р12, но ми го заредиха с р134 преди 10 години и ме съм го пипал повече. Оригиналният климатик си остава най-здравото нещо в тази кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...