Jump to content

Проблем със помпата в резервоара


Rosko_4x4

Recommended Posts

Здравейте колеги 

Купих кола която не пали 

Човека от който я купих каза че както вървяла и угаснала на светофара 

Прибрах колата и почнах да я ровя ,до филтъра няма нафта ,намерих един изгорял бушон помпата тръгна но въртеше без да спира все едно не може да вдигне необходимото налягане и след известно време спря отново ,но този път бушона е здрав а тя не работи давам и ток работи си ,има едно реле което уж трябва да в за помпата отворих го принудително го натискам да включи нищо не се случва ,свалих клапана на гнп-то да видя за стружки няма такива клапана работи но няма достатъчно налягане в рейката .

Общо взето нямам идея вече какво да гледам и тая помпа защо спря пак 😟

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравей колега, предполагам си отсранил проблема.ще споделиш ли какво се оказа че и аз в момента съм с същия проблем?

Имаш ли идея дали ако откача маркучите след горивния филтър и завъртя двигателя трябва да хвърля нафта или помпата сама я дърпа от резервоара.ь

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да излиза нафта.

 

Но с вцдс може да пуснеш принудително ел.помпата. Това се прави като се сменя филтъра, изобщо да се обезвъздуши до филтъра и той самия.

Не върти на стартер без нафта, особено ако ти е алуминиева помпата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Угасна ми в движение.Идваха от два сервиза на място да я закачат.като грешки нямало проблем всичко било нормално,дава едва 7 бара налягане.Смениха клапана на рейла и нищо.Запалиха я с старт газ или нищо подобно за проба.И сега ми казват ако искаш взимаме я в сервиза и я почваме, сваляме гнп,дюзи за проверка и се приготви финансово, т.е. на проба грешка.Та затова се сетих да питам дали мога сам да проверя дали изобщо подава нафта от резервоара към гнп.Като сам на контакт нищо не се чува.Всякакви съвети ще са ми от полза.Благодаря.🙂.пп двама души я закачаха единия ми каза все съм виждал да умират гнп ама така от веднъж и само 7 бара налягане не съм

Още едно въпросче,щом може чрез VCDS да се подаде принудително на ел.помпата,това означава ли че ако не работи щеше да я отчете като грешка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип ще даде грешка за помпата, но не е гаранция, че като няма грешка работи нормално.

 

Не може да е такова налягането и да няма грешка за налягане. 

 

Колко ти е пълен резервоара, че има и помпа, която прехвърля от едната на другата страна.  Ако ти е малко нафтата може да няма, където смуче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервоара е на около 80%

Откачихме маркуча преди гнп,хвърля яко нафта като завъртя на стартер но след гнп не подава изобщо.

Клапана на рейла го сменихме с работещ за проба ефект няма.Щом не подава нафта след гнп значи би трябвало да не е дюза или и това е възможно?

ГНП рециклират ли се?

Правят ли им тестове дали е клапана или самата помпа?Благодаря

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, Vankata1987 said:

... Смениха клапана на рейла и нищо. ...

Стария имаше ли едни "власинки" стърчащи от цедката му?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да пробваш с клапана на помпата. Така и не съм разбрал какво точно прави той. Не знам дали може спре напълно нафтата през помпата.

 

Имай предвид, че трудно се обезвъздушава и даже и да тръгне нафта след помпата и всичко да е наред не чакай да запали лесно. Та паленето не трябва да ти е критерий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, royce написа:

Стария имаше ли едни "власинки" стърчащи от цедката му?

Абсолютно нищо,никакви стружки

преди 19 минути, mshbul написа:

Освен да пробваш с клапана на помпата. Така и не съм разбрал какво точно прави той. Не знам дали може спре напълно нафтата през помпата.

 

Имай предвид, че трудно се обезвъздушава и даже и да тръгне нафта след помпата и всичко да е наред не чакай да запали лесно. Та паленето не трябва да ти е критерий.

Ем освен да купувам един и да се пробва и това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разцъках в нета 750лв 

Или рециклиране около 450

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...