Jump to content

Интериорно осветление.ПРОБЛЕМ


vr6powered

Recommended Posts

Колеги,имам проблем с интериорното осветление на А3 8л 1.8т 2000г,светеше постоянно осветлението на бутоните на климатроника,осветлението на ключа за фаровете,и осветлението на бутоните на централната конзола за плафоните на тавана,премахнах бушон н.14 от бушониерата в купето и релето което е за интериорно осветление щракаше,сега съм без бушона и всичко е както трябва но нямам осветление на купето и комфорт осветлението на приборите на таблото..ии пропуснах да кажа че на кабела синьо с бяла ивица имаше постоянно + който се разклоняваше към голямата букса на ключа за фаровете..къде да търся проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо, което бих направил е да пробвам с друг ключ за фаровете. Обикновенно тия потенциометри за регулиране на тази светлина започват да прекъсват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги, за да не пускам нова тема пиша тук. Ауди а3 8L, осветлението на цялото табло свети една идея по-слабо. От къде да започна да търся проблема. До момента съм сменил ключа за фаровете с идеята да пробвам с друг потенциометър, без резултат.. пак свети по-слабо. Комфорт модул ли да проверявам или някъде другаде да търся... предположение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги! Колега @TsPetrov имаш ли решение по твоя въпрос, че при мен е същият проблем. Работи потенциометъра намалява и увеличава, но някак си е слабо. Вечер се вижда ок но не е достатъчно силно. Лошото е че нямам представа дали това е максимумът попринцип или може и по силно да е. Ще направя снимки вечерта и ще кача за да може по запознати колеги да кажат нормално ли е или е по слабо. Благодаря. Хубав ден!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

venvit, извинявам се за късния отговор, но при мен нямаше подобрение от предприетите действие и все още си свети по-слабо от нормалното. Мога да направя разлика, тъй като старото ми Ауди а3 8L светеше точно както трябва и мога да кажа, че светлината беше доста по-силна и приятна. Това което предстои да направя е да сменя реле 382 с код 4D0 907 131, за което доколкото касае осветлението на купето и след това ако има подобрение ще пиша тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 18.12.2021 г. at 17:39, TsPetrov написа:

Колеги, за да не пускам нова тема пиша тук. Ауди а3 8L, осветлението на цялото табло свети една идея по-слабо. От къде да започна да търся проблема. До момента съм сменил ключа за фаровете с идеята да пробвам с друг потенциометър, без резултат.. пак свети по-слабо. Комфорт модул ли да проверявам или някъде другаде да търся... предположение ?

При мен беше "угаснало" цялото на а3 8л.... Смъкнах волана разкачих буксите не видях проблем никъде и реших че може да е бушана да е изгорял.... Като върнах километража реших да запаля просто да се уверя колко глупаво съм направил че не погледнах бушона а директно със километража започнах да се занимавам, и като я запали всичко си светна 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...