Jump to content

Обезвъздушаване на спирачна система


AudiFan7

Recommended Posts

Здравейте. Наложи ми се да сменя заден ляв спирачен апарат. След смяната обезвъздуших по следния начин: един приятел помпеше педала на спирачката няколко пъти и го задържаше натиснат, аз отвъртах пробката и изкарваше и въздух и масло, след което завъртах пробката и той отпускаше педала. И така няколко цикъла докато не излезе само масло. Помислих че всичко е точно, но когато се качих да пробвам ми направи впечатление, че при натискане на педала отначало се усеща как хваща леко, след което сякаш отпуска и педала потъва по-надолу от обичайното за да "хванат" спирачките. Покарах 5-6 километра и когато спрях проверих колко са загрели дисковете отзад- десният пареше, а левият беше само топъл и личеше че само по периферията на диска са натискали накладките (около 2 см), а навътре не. Според вас на въздух в системата ли се дължат тези неща? Четох че при коли с ABS система трябвало с VAG-COM  да се обезвъздуши системата? Това така ли е и каква е процедурата?

Ще съм благодарен ако някой, който е наясно сподели малко информация.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сте "изгонили" въздуха напълно, някъде има балон/и все още, независимо колко апарати са вадени, обезвъздушаването се прави на всички колела.

Няма процедура с ваг. Накладките ще си "легнат" с времето, стига да са поставени правилно и апарата да е изправен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, NIKO написа:

Не сте "изгонили" въздуха напълно, някъде има балон/и все още, независимо колко апарати са вадени, обезвъздушаването се прави на всички колела.

Е защо ще обезвъздушава на всички колела? Аз също сменях заден ляв апарат преди време. Правих процедурата както я е описал автора на темата и не съм имал проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата. И аз не виждам смисъл да пипам останалите при положение че само единия съм демонтирал. Ще пробвам още да обезвъздушавам значи, може би има въздух някъде останал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, evg_eni написа:

Е защо....

Щото балоните имат лошия навик, да "пълзят" до най-високата възможна точка. Щото (понякога!) вкаран по невнимание, един балон при достатъчно налично време, стига и до майната си, т.е. не го знаеш в кой кръг е попаднал, ти вадиш балони от единия, а в другия гада стои и си цъка белота търпеливо.

Въпрос на умения, случайност и вероятности.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравейте. Наложи да свалям и другия спирачен апарат (заден десен), след което при монтажа и последвалото обезвъздушаване останах без никакви задни спирачки :steinigung: . Всичко направихме както съм описал в първия пост, и не иска и не иска да стане.. Съмнява ме, че е засмукало въздух от казанчето със спирачна течност. Аз налях още след първото пускане, но цедката е доста финна и много бавно се отича и най-вероятно от там идва всичко. Та ако наистина е това, то как се процедира? Някакви идеи?

Редактирано от AudiFan7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш на сервиз, там ти сменят спирачната течност с вакуумна станция. Обърка ли се нещо, пищиш и риташ глезени на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си обърнал внимание,в казана е имало тиня,ако не е сменяна редовно спирачната течност,после е слезнала  в помпата,гумичките приплъзват  и не създават налягане. Има и друг вариант да са се обърнали гумичките . Предполагам че ще сменят помпата първо и ще се дойдат спирачките.

И да пищиш файда няма, след като сам си правил колата.С вакум или с помпа под налягане бих опитал първо.

https://instrumenti.org/СПИРАЧНА-СИСТЕМА/Комплект-за-обезвъздушаване-3.5-литра-NHA1507

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...