Jump to content

Б7 2.0 ТФСИ 200 КУАТРО


Recommended Posts

Привет колеги търся си Б7 2.0 ТФСИ куатро.От не много време следя обявите много поснички на екстри освен ако не попадне някое с-лайн започнах да се вглеждам и за 3.2 във 4 ф но ми се струва,че за  поддръжка няма да се справя ако недай си боже трябва да се сменят вериги .Някакви предложения от това което се предлага на нашия пазар.Бюджед 10 хилядарки за да остане и за нещо непредвидено.

Редактирано от nikolai ivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 110
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не моо да си представя кво се продава за под 10 000 лева в България, при положение че нормалната цена е от 6 евра . Да не говорим че Хубавите са по 8 ....😂

.....А да и за 10 трее да е ес лайт кожи ,можи ,ел кедалки босета ,парктроници ,ксенон и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм знаел ,че има ора познавачи и разбиратели най страшни в тоо форум. 

@МММ1 мноу слабо ме вълнува кво мислиш, ма фактите са такива.  На предно или с мулти има и еФтинки, ма квадратите държат цени. 

Единствената която видях с "нормална " за България цена е прИбита от градушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 Какво му е на мотора колеги,от изчетеното до тук за тази модификация  всеки изказва хубаво мнение.

Редактирано от nikolai ivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се регхистрирах да питам за тази кола. Дано някой колега даде повече информация.

По чуждите форуми виждам доста проблеми са описани, но все пак от наши хора е по добре да имаме информация , ако колегите я дадат. Мисля, че има и хора ,които карат този двигател във форума, дано и те споделят.

Цените наистина в чужбина са си високи, ако колата е с фул екстри и пакети.

Има ли колега с газ на този двигател, да каже колко бензин харчи?

1.8Т в тази кола или е неразумно скъп,или нямат екстри никакви.А и като цяло колите с този мотор са много малко.Иначе , може би е по добрия мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, nikolai ivanov написа:

 Какво му е на мотора колеги,от изчетеното до тук за тази модификация  всеки изказва хубаво мнение.

Доста има писано. Почва се така https://www.youtube.com/watch?v=HWbd7y8HLco  Накрая излиза balance shaft и почват едни мъки с цилиндровата глава. Но няма двигател без проблеми. Сигурно може да има и доволни от този.

Не знам какво те привлича в тази моторетка. Определено не е икономична и доста по "спъната" от следващото поколение TSI.

Добре е да покараш такава кола, че тя не е само двигател.

Редактирано от МММ1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B7 е много приятна кола, с много добър баланс на окачването- хем е стабилна, хем не люлее като кораб. Единствено ако си едър човек, ще ти е тясно в нея, при това доста. Возещите се на задните седалки също няма да имат много пространство, особено за краката. Лично аз и B6 и В7 само дизели съм карал. Когато търсех последният път, на пазара (в Българоя) нямаше нито една кола с 2.0 TSI, а беше добър вариант. Сега, няколко години по-късно се намират вече. Редовен участник в дискусиите на форума има такъв автомобил, който е закупил нов и още го кара (не е куатро). Пиши му, да ти каже лични впечатления, трупани 13 години. 

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Prokopi90 написа:

И аз се регхистрирах да питам за тази кола. Дано някой колега даде повече информация.

По чуждите форуми виждам доста проблеми са описани, но все пак от наши хора е по добре да имаме информация , ако колегите я дадат. Мисля, че има и хора ,които карат този двигател във форума, дано и те споделят.

Цените наистина в чужбина са си високи, ако колата е с фул екстри и пакети.

Има ли колега с газ на този двигател, да каже колко бензин харчи?

1.8Т в тази кола или е неразумно скъп,или нямат екстри никакви.А и като цяло колите с този мотор са много малко.Иначе , може би е по добрия мотор.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам такъв отскоро, като цяло единствените негативни коментари за него съм видял от МММ1. Колега, ти имал ли си такъв проблемен, защото аз като проучвах почти не намерих негативно мнение за него освен твоето? Следващият с 211кс го дават доста по-проблемен ако не е минал сервизната акция за сегментите или там каквото беше ...

Редактирано от pampo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то  разказвачи на истории из нета  с достоверност степен ЕЖК колкото щеш. Аз лично карах такава почти 100 хил. км., продадох я на 285 хил. км.  ,без някакви особени драми, нито с прословутата маслена помпа, нито с главата, валове  и т.н.вече не мога се сетя всички хипотетични потенциални проблеми дето колегата ги споменава всеки път като стане въпрос за този мотор. Явно съм бил късметлия и тото е трябвало да пусна. 

Включително и привода на маслената помпа- camshaft folower, дето се сменял всеки ден , му нямаше нищо като го извадих. Така като гледам и доста хора карат с този мотор включително и във  форума и не се чува за някакви масови драми с потрошени мотори.

Вече се правят безпроблемно/евтино на газ, което му беше главния "кусур" за Бг пазара, а не че му има нещо на мотора . Естествено добре е да е по възможност под 200 хил. км. както и при всеки друг мотор. Със сигурност , ако не са сменяни трябва да се смени веригата на валовете с обтегача дето вече е под 300 лв. цялата работа  и това е . Качваш се и караш както се казва, а то слухове за всеки мотор има какви ли не . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, pampo написа:

И аз карам такъв отскоро, като цяло единствените негативни коментари за него съм видял от МММ1. Колега, ти имал ли си такъв проблемен, защото аз като проучвах почти не намерих негативно мнение за него освен твоето?

Автомобили от типа "вечно твой" избягвам да купувам. Този е точно такъв с този двигател.

Всичките ми допълнителни доходи идват от ремонт на коли и знам какво пиша. Отрицателните коментари винаги са полезни. Това е форум и трябва да има от всичко. Всеки търсещ автомобил отваря, чете и преценява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тва е проблема на  българина, иска да купи нещо и след 2-3 години да го продаде на същите пари или даже с печалба...

преди 1 минута, МММ1 написа:

Автомобили от типа "вечно твой" избягвам да купувам. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, МММ1 написа:

Доста има писано. Почва се така https://www.youtube.com/watch?v=HWbd7y8HLco  Накрая излиза balance shaft и почват едни мъки с цилиндровата глава. Но няма двигател без проблеми. Сигурно може да има и доволни от този.

Не знам какво те привлича в тази моторетка. Определено не е икономична и доста по "спъната" от следващото поколение TSI.

Добре е да покараш такава кола, че тя не е само двигател.

 

Това клипче което даде изобщо гледа ли го? Не видя ли накрая къде беше проблема??? 😆😆😆

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети добре какво съм написал. Почва се от low oil pressure ... В последствие какво ще излезе не се знае. Но почти винаги има механичен проблем с balance shaft-a. Най често когато почнеш да разглобяваш или виждаш "изядените" му зъбни колела или се върти подозрително трудно. Оттам пътища много. Ако същия блокира по време на движение там вече си изтеглил късата клечка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и втора част, гледай и нея. Или просто прочети коментарите под него където автора казва точно от какво се е оказало. :)

 

DavidFKturbo
did you find a solution to this problem??

 

 
 
V10PDTDI
Hi I did not find any thing wrong mechanically with the bottom of the engine it seems like it was only a new aftermarket oil filter that the customer had installed I put in a OEM quality filter and all was ok with the oil pressure but the engine was still running rough so what we found is a blown head gasket and some burnt valves.
 
Всеки добър механик щеше да открие и оправи този проблем за 2 часа, без да вади и разглобява долната част на двигателя.
 
Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...