Jump to content

Търся сервиз - B7 BRD quattro проблем с ниски обороти и ускорение


Recommended Posts

Привет,

 

Търся си добър сервиз за Стара Загора или София.

Проблемът е следния:

 

  • Турбото не работи добре на ниски обороти (често го няма изобщо, но понякога е ОК)
  • Колата се гаси лесно (напоследък е по-трудно да се загаси, но пак се усеща че има какво да се желае)
  • Често при ускорение над 2800 оборота се включва engine check и влиза в сервизен режим до следващо палене (през индикатор на свещи)

 

До момента установихме, че не е map сензор, но си търся нормален сервиз да прегледат налягане, вакуум и геометрия (+диагностика).

 

Поздрави!

Станислав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми като някой маркуч/вакуум да е пръснат. В София D-Bros имат машина за пушек и могат да ти диагностицират колата. 

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Проблемът беше лоша центровка на турбина, която е била сменяна в представителство на Audi в Австрия преди няколко години.

Сменихме централната част на турбото, имаше аксиален луфт и износване по елементите.

Изненадах се много, предвид че официален сервиз е сменял турбо (надявах се да е вакум маркуч или нещо по-малко заради това).

 

Смених си и шестостена на балансиращ вал, тъй като не беше и имах лошо предчувствие (оказа се правилно, имаше износване по ръбовете).

 

Регенерация на филтър твърди частици - имаше към 35 грама вътре.

Тук не съм убеден за какъв период от време си реших проблема, четох на няколко места, че с времето се натрупва прах въпреки регенерациите (или именно заради тях).

Просто ще го проверявам от време на време.

 

Всичко описано горе ми излезе към 780лв.

В крайна сметка открих нормален майстор в Стара Загора, нямаше как в София да я оставя за дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...