Jump to content

2.5tdi +360hp


Recommended Posts

Да, ама цепката тръгва винаги отдолу.

Разбирам какво ми казваш.

Обаче блока заводски отолдолу е отворен, и жабата също. И двете са кухи като 100хралупи.  И вектора на напрежението го цецепи на две части, в точката на събиране на V-то. Ама отдолу-нагоре.Ако цепката, ако беше отгоре-надолу...вече нямаше какво да сложа. Щото тия болтЧета са 6мм оригинал, сега са вече 8мм ама пак нямаше да държат на опън перпендикулярен на посоката на стягане

 

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,3k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

преди 6 минути, jovcho написа:

 тогава в плочата имаш натиск, но в блока ти се появява опън,

А тва имах наВпредвид и азе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,  според мен при нагряване тоя отвор се увеличава повече от колкото плочата. 

Дева  на хубавите блокове. Там под жабата просто има отлети ребра... и не е нужно да подпираш нищо.... тука кухо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 minute ago, janoar said:

Да, ама цепката тръгва винаги отдолу.

Разбирам какво ми казваш.

Обаче блока заводски отолдолу е отворен, и жабата също. И двете са кухи като 100хралупи.  И вектора на напрежението го цецепи на две части, в точката на събиране на V-то. Ама отдолу-нагоре.Ако цепката, ако беше отгоре-надолу...вече нямаше какво да сложа. Щото тия болтЧета са 6мм оригинал, сега са вече 8мм ама пак нямаше да държат на опън перпендикулярен на посоката на стягане

 

Не съм изследвал динамично какво се случва във V образен блок, ама ако нямаш опън горе за какво ти е плоча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

До тук спред мен той смята само линейното, без да имаме предвид обемното разширение.

:hilezh:

Ще има шайзе, да знаеш, Дака, особено щом два различни по структура и топлинно разширение метали ги поставяш в разрични температурни среди, за да ги натъпчеш един в друг.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за това плочата е двустъпална и влиза като в жлеб..

Искам да постигна комбинация с долната плоча. Иначе само да подпре горната, долу ще се увеличи натоварването както казахте. И ще има "структурен  разрив".

Искам двете плочи да работят  разпредвляйки натоварванията. 

Представяйки си блока, като буквата Х  като ножица искам да хвана краката(и ръцете) и горе и долу. За да не  денсят и да се отварят помежду като на абитуриентка в 33.

 

Шнурик, това не е филология и фиология също, но важното е да няма промени най-вече по физиологията:lol:

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.12.2020 г. at 14:57, jovcho написа:

Това ти е срязване, да си знаеш.

Питах...

Плочата е направена по шаблон,  при обработката на отвора в блока, машината си е свалила размери, които  са ползвани за изработката на  плочата. Размер-отвор/плоча  допуск 0.0мм хлабина.

За това влиза доста трудно.  Днес  лекичко я начуках(подобно на набиването на семеринг) и си влезе като за там, луфт няма.

Обаче..... никой в София не можа да стационира блока на масата под 88градуса....и сега блока в Сливен за нарязване на канали за ринговете.

И след сметки кривки и мерилки,  ще сваля още компресията...

Ще махна релефа по челото на буталото, за да падне  под 17 степента на сгъстяване, за да дигна дЕбита :lol:

ако на някой му се правят сметки...

да казва, да давам размери.

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

37 minutes ago, janoar said:

Питах...

Плочата е направена по шаблон,  при обработката на отвора в блока, машината си е свалила размери, които  са ползвани за изработката на  плочата. Размер-отвор/плоча  допуск 0.0мм хлабина.

 

 

 

 

 

Ради ти ко каза, ама аз ще повтора, тия 0.0 при каква t*C.

Я ги облей хубаво с вряла вода и виж дали нема да трябва инструмента за финна настройка с три букви.

А защо не я разреди с гранитура? Това с копането е мноо пипкава история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има луфт в сглобката, тая плоча се обезсмисля, няма да подпира нищо. 

80-120 градуса  ще е температурата, колко ще се разшири плочата при тая темп? 0.05мм  това не е подвижен детайл, та да не го мисля, готово е.

 Няма как да се варира с гарнитура...вече направени са  и ринговете и гарнитурата.

Излязоха малко криви сметките(за кой ли път)  питах, коло се мачка тая гарнитура, и рекоха 0.1мм при стягане.

Ок, ама  не  при мен. при исканите  дебелини, не се получи и е е 0,2мм по тънка и съответно трябва по-дълбки с 0.2мм канали,  обаче се оказва и друга подробност, че поддава не 0,1мм ...а 0.2, че и 0.3мм  защото няма  металните запресовки и я стягам сАРП-шпилки...и изведнъж от искани 1.6мм височина стана 1.3мм реално(1.2мм стоково).

 и сега търся 0.3мм височина на  горивната камера (1.44куб/см )...ама неЕма откъде, та ще махна глупавия релеф, който няма да ми трябва.

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, janoar said:

Ако има луфт в сглобката, тая плоча се обезсмисля, няма да подпира нищо. 

80-120 градуса  ще е температурата, колко ще се разшири плочата при тая темп? 0.05мм  това не е подвижен детайл, та да не го мисля, готово е.

 Няма как да се варира с гарнитура...вече направени са  и ринговете и гарнитурата.

Излязоха малко криви сметките(за кой ли път)  питах, коло се мачка тая гарнитура, и рекоха 0.1мм при стягане.

Ок, ама  не  при мен. при исканите  дебелини, не се получи и е е 0,2мм по тънка и съответно трябва по-дълбки с 0.2мм канали,  обаче се оказва и друга подробност, че поддава не 0,1мм ...а 0.2, че и 0.3мм  защото няма  металните запресовки и я стягам сАРП-шпилки...и изведнъж от искани 1.6мм височина стана 1.3мм реално(1.2мм стоково).

 и сега търся 0.3мм височина на  горивната камера (1.44куб/см )...ама неЕма откъде, та ще махна глупавия релеф, който няма да ми трябва.

 

 

 

 

 

 

 

Слагаш две гарнитури и си готов. И без това валовете ше те предадът далеч преди да изгори гарнитурата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, SinisteR написа:

Имам въпрос!

Тази плоча, само на болтове ли се крепи към блока?

 

Не, влиза като втулка в блока и носи странично, волтовете само я  държат, нея и капака.

Преди 14 часа, jovcho написа:

Слагаш две гарнитури и си готов. И без това валовете ше те предадът далеч преди да изгори гарнитурата :hilezh:

Не кълни вее, :lol:

 

 

131331135_659966731364949_3189198387968637921_n.jpg

131919066_143204397357458_5400040228937885979_n.thumb.jpg.c15e9f59b33c8a9cf28d7e0a3d7594ee.jpg

131296502_189406522864940_8641996389337501325_n.jpg

131183379_106840871213453_2007089879781785330_n.jpg

 

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 8 часа, yavor20v написа:

 

Питах за REVO поръчково специално за мен.:hilezh:

Ама казаха, че само серийни имат, знаеш ли нещо по въпроса.

Блока е в Сливен вее шебеци, чакам го и почвам да събирам...малко по малко.....че има много неизвестни.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...