Jump to content

2.5tdi +360hp


Recommended Posts

  • Отговори 1,3k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 16 часа, cokesucker написа:

Недей да стреляш в тъмното, да не те покоси някой рикошАК.:hilezh:

 

Сериозен съм, смени мотора, ползвай си периферията. Явно идеята е била да го надувате повече и за това сте прекалили с разреждането. 2к за нови бутала за тест (според мен ще е тест) е неоправдано. 

Не се отказвай от колата, а се напъни да намериш гол мотор, както сам написа горе.

ЩА замОла да не си даваш мнението за неща, които не разбираш.

3,0тди комуникира по Сan шина 2.5 по Kline  това е балкан разлика само там ве сериозния.

Съединител, захват, скорости, тампони, колелтори, турбина...всичко трябва да се гради на ново.

Гледай си таксето и оправяй татковината, там си силен.

 Намерих бутала от афб (стари),  две гарнитури трябва да поръчам от Лясковец или беше Г. Оряховица

и съм...отново на проби. 

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти  понеже много ги разбираш, след повече от 3 години къртовски труд, виждам завидни резултати.:lol:

3.0тди беше просто пример изваден от контекста, четене с разбиране явно ти е непознато. Ще стигнеш до там да търсиш гол мотор, 100% съм сигурен.

 

Да не се обесиш само в тоя тъмен миши гараж пълен със скрап, че пазенето на изкуствено самочувствие по време на агония, води до катастрофални резултати.:lol:

 

Аре аз отивам да си карам "таксито" (така и не научи какво работя). Карам..... Дума мираж за теб.

Редактирано от cokesucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оффф, как ми наля...направо ме разплака.  

Пак си се фалиш с чужда собственост.

Гледам тъпняка кара служебна кола до мивката и се фали как не разбира какво е кейлес и как работи.

И тоя решил дами полива с думите сериозен съм...

Дръжте ме, ше си режа вените след тази драма, която ме накара да преживея.

Ся ми трябва инфо от елса дали аз  AFB  и AKN сегментите са еднакви с тези за  AKE, BAU, AYM, BDZ, BDF, BDH,

 Продават ги като различни артикули, но размерите им излизат еднакви.

1сегмент восочина 1.75мм

2сегмент 2.00мм

3 маслен 3.00мм

единствената разлика може да е в  дълбочината на каналите и съответно широчината на самите сегменти

(по-малък вътрешен диаметър)..но не пише нищо,

а само външен диаметър 78.3мм.

Идеята ми е да си ползвам моите сегменти с буталата от AFB че са чисто нови и са 200лв излишен разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, janoar написа:

единствената разлика може да е в  дълбочината на каналите и съответно широчината на самите сегменти

(по-малък вътрешен диаметър)..но не пише нищо,

а само външен диаметър 78.3мм.

Едва ли има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фона на набитите пари и време, тия 200 лв. за сегменти не мисля, че изобщо са за спестяване (и носене на съответния риск)... ама ти си знаеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, като лаИк в дизелЕте ще споделя, че според мен разликата е в материала на сегментите, а не в размерите:) Та, Данчо, дерзай, че целиО форум очаква душегуба да фръкне :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де блока неможе ли да се шлайфа наново и наново оринг ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Запали, има съединител и... мотора е друг, стария след 6дни опити не можах да го запаля и помислих, че съм го разредил прекалено.  С новия също не искаше да запали... Наско смени софта и Чудо... трака и си мели камъни като тривиален душегуб. Ся тъпото е, че може би и стария подкован мотор е щял да работи, и проблема не е бил в компресията... а  в софта за автомат.  Има съединител, работещ... направо не вярвам.

Остават турбопътищата и ел. инсталацията. Циркулационна водна помпа че не иска да върти вода през турбината.

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбина, колектори, дюзи, кулер, турбопътища ф60, даунпайп ,мап, съединител и това ще е. Плочата става обаче за 2.7тт смалко магии и АРП шпилките ще станат🤪

Което беше по-смисления проект... с тия вложения, щеше да подминава душегуба като крайпътна гара.

🤣🤣

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...