Jump to content

Симптоми за ниско ниво на масло в авт. Кутия.


RhythmiX

Recommended Posts

Здравейте. :)

Какви са симптомите при ниско ниво на масло в кутията ?

 

Когато загрее колата скоростите приплъзват между 3-та и 4-та.

Рядко между 4-та и 5-та.

 

интересното е че когато подавам газ оборотите се качват до към 2400 Об/Мин. И вместо да превключи сваля оборотите до към 1800об/Мин. И колата продължава да ускорява пак до 2400 об./Мин. след това сменя на следваща предавка.

 

Колата е с рециклиран хидро съединител , след рециклажа чупих кутията и смених кутията без хидрото.

рециклирах хидрото преди 40к км.

2 пъти сменях маслото веднъж след рециклажа и веднъж след,като сложих другата кутия.

 

Въжможно ли е от маслото на приплъзва или и тази кутия/хидро са пътници?

 

Редактирано от RhythmiX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, RhythmiX said:

Как се лекува ? Отделна част или ?

последствия ?

 Исках да кажа, че е нормално това поведение. Сега, ако на 4-та, 5-та го прави вече е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хидрото се тества на 5 или 6-та в ниски обороти като подаваш газ дали тресе и след 100км/ч като заключи с равна газ дали играят оборотите. Ако ЕГР-а или дюзите не са ок, може да играят пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали може да ми даде линк в ибей за комплект клапани 7 броя за мехатроника. Че да знам със сигурност кои се купуват ако ми се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това май няма как да се случи. Иначе се сменя според ауди никога, а според зф е добре да се сменя на 80 до 120 хил. км според стила на шофиране или на всеки 8 години. Другата възможност е да му направиш лабораторен анализ... ама къде могат да направят това и кой ще го разчете след това идея си нямам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не. Такива да си ги нямаме глупости от 1001 нощи... Що е масло се сменя, ама няма лонг лайфове, няма вечни... Поне според мен масло ли е, трябва да се сменя. Искам да сваля кутията и да я поизчистя, макар и да нямам проблем с нея, че да не опира ножа на кокала. А да споделите каква е цената ориентировъчно за смяната на маслото (оригинално или нещо наистина хубаво) с всичките си филтри и неща за смяна след като се отвори? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро смених маслото на моята. Не помня точен модел на маслото, което сложихме с механика, но беше на ЗФ и мисля струваше 60-80лв на литър. Всичкото ми излезе към 700лв. Не знам дали се филмирам или наистина е така, но после ми се стори , че по-мазно превключваше скоростите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да спамя в темата и не съм сигурен дали мнението ми е за тук, но не е зле да чекнеш и ъпдейта и софтуеърната версия на кутията. Аз лично след ъпдейта бях и съм все още много доволен, изчезнаха менения на оборото като пуснеш газста, тресенки и всякъкви чудесии... просто изказвам мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да проверя с каква версия съм и ако е стара как да я ъпдейтна? Викаш, че при теб се подобри? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. VCDS

2.1. Порше ако си гъзар и се разбереш с тях, понеже официално ъпдейт се правел само ако имаш оплаквания и точно тоя проблем го описан като решен

2.2. при Стефан

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата горе е писъл точно и ясно. Няма да го повтарям, масло и ъпдейт, после пращайте тука на Варна хидротата, ако не стане работата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...