Jump to content

Слаб климатик - B7 1.8T


Marto7777

Recommended Posts

Колата е А4 Б7 1.8Т Куатро.Климатика работи и г.д охлажда, но според мен не е достатъчно силен. С на А6 Ц5 2.5тди климатка например,  който духа ледено, моя дори неможе да се сравнява.Днеска я карах да вида да няма липса на фреон и имаше нужда от малко доливане, но ефект от това нямаше. Източихме 460 грама, а колата събира 520 грама.След като напълнихме с 520 колкото го дават разлика дори не усетих.Филтър купе е сменен преди 5000км. Какво може да е и как да установа ? Имам ВЦДС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаш полепнали боклуци като прах по изпарителя в купето и това да намаля значително топлообмена. Може температурните ти клапи да не застават в крайното си положение и да смесва студен с топъл въздух. Второто се проверява с vcds, първото с разглобяване?, макар че най-вероятната причина за твоя проблем, според мен, са некоректно работещи клапи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кой канал да провера за клапите дали затварят добре ?  Предния радиатор съм го чистил доста пъти, не вярвам там да е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблемът беше в една малка джаджа, на която забравих името - нещо от сорта на обезвлажнител.. 3-4 сантиментра дълга бяла пластмасорийка, консуматив -  50 лева струва оригинална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Къде седи това нещо ? Да не е изсушител ? И как разбра че е от това ?

 

Ето го как изглежда тоя изсушител.Не намерих нищо друго до това за което говориш в части за Климатична уредба на колата.

thumb.jpg.5d0ff7b3bb0de3daf9e45324207849c2.jpg

Редактирано от Marto7777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е по-скъпо и в началото този от климатиците го беше нарочил за виновник, но не го сменихме.
На пълна мощност климатика духаше 12 градуса, след смяната стана 6 градуса.
 

Изглежда като половин химикалка, бяла пластмаса, съжалявам, не му знам името.

Всеки специалист ще ти каже, само те насочвам, но не искам да те подвеждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Marto7777 написа:

@ads Ето снимки от каналите във ВЦДС. Всичко наред ли е  ?  Ако да как да процедирам нататък ?

67265107_491864021428381_3832727174549340160_n.jpg

67276624_2600103983342416_4284173849911623680_n.jpg

67302284_487937511979130_5502516979270942720_n.jpg

67337850_2288169234754722_6762541795575332864_n.jpg

67387197_2307306029305891_8755214627291267072_n.jpg

На мен ми прави впечатление ,че тези стойности ти ги дава при температура на климатроник а 23градуса.Самия климатроник дава сигнал към клапана на компресора н280 каква е желаната температура от климатроника и не го помпа на максимум ,а го кара да работи колкото да поддържа 23 градуса.Пробвай го на low.Иначе и според мен са ти перфектни стойностите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

На LOW е и отляво и отдясно. 

 

А в какъв смисъл са наред стойностите ? Работи всичко както трябва или само за клапите става въпрос че не е там проблема ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

И аз се интересувам от темата.

Може ли да препоръчате стойностни сервизи за климатици в София, където да си разбират от работата и и най-вече да могат да направят качествена диагностика на Audi A4 Avant 1.8T B6 8E 150hp 110 KW 2002 quattro Бензин-ГАЗ AVJ 5 скорости.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Marto7777 написа:

 

На LOW е и отляво и отдясно. 

 

А в какъв смисъл са наред стойностите ? Работи всичко както трябва или само за клапите става въпрос че не е там проблема ?

нещо съм се объркал за това ,че не си на low.А каква температура вади от средните духалки.Смисъл ,че високото налягане ти е 13 бара .Температура на изпарителя ти е 1,5 градуса.Това ,ще рече че климатика си прави перфектни градуси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз казвам, че са наред температурните клапи. На минималната позиция са, тоест на най-студената позиция. За температурните сензори и техните показания не съм много убеден, че трябва да показва 1 градус. Това е страшно ниска температура. Мисля, че около 5-6 градуса е оптималното. Не съм запознат, затова отиди на сервиз за климатици. Проблемът ти може да се разреши за супер малко пари, ако е свързан с една част, на която забравих името. 

 

П.П. Клапан – редуктор– който понижава налягането и регулира дебита на течния фреон, според температурата на изпарителя.

 

Този клапан може да не сработва коректно при теб. 

Редактирано от ads
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам, значи щом показва "правилно", клапата е наред.

Да игнорираме потенциометрите(които са дефакто "клапите") тогава, те са незначителна подробност....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички климатици е нормално температурата на изходящия въздух да е около 5-6 градуса, но за да бъде толкова то на изпарителя ще е около 1-2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя кошница В5, на средните духалки, в летен облачен ден, ми беше показало 2.9°С. Беше след прясно облепени клапи, с издъхващ компресор.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.07.2019 г. at 14:36, Stanley_S написа:

Изглежда като половин химикалка, бяла пластмаса, съжалявам, не му знам името.

Капилярна тръбичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

Това нещо къде седи ? Това нещо го има на цени под 10лв, включително на Thermotec

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 29.07.2019 г. at 18:01, NIKO написа:

На моя кошница В5, на средните духалки, в летен облачен ден, ми беше показало 2.9°С. Беше след прясно облепени клапи, с издъхващ компресор.

А как се разбира,че компресора е издъхващ?

 

Редактирано от rough158
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...