Jump to content

Борд компютър - Показване на скорост и предавка


SergioTacchini

Recommended Posts

Колеги, здравейте отново. Имам питане към специалистите на VAG COM:

 

Колата е А8L 2004г с голям дисплей на таблото.

1.Когато е на директна (D) не ми показва на коя предавка е, както повечето осмици.

2. От менюто на борд компютъра няма опция да виждам дигитално скоростта, с която се движа.

 

Питането е, възможно ли е да активирам тези опции и как. В кой раздел на ВАГ КОМ се намират. Търсих в трансмисия - няма. Не мога да намеря и опциите и настройки на борд компютъра. Моля за помощ, ако някой знае. Благодаря!

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Може, но трябва да си с табло от 2007 г. - виж това: цък!

 

Според мен ъпгрейда си заслужава. Цифровия скоростомер е най-ценното подобрение което може да се направи на едно табло. Изхождам от личен опит.

 

IMG_3223.thumb.JPG.6aed3ea7087d798be9fc7df2a0e60092.JPG

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брадър ми, знам го този пост. Той се отнася за дигиталния скоростомер. Аз имам предвид показателя на коя предавка си, който на много осмици е вдясно след PRNDS на най-долния ред. Виждал съм го на коли с малкия дисплей. А моята е с голям и не показва предавките. Туй имам предвид.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е адаптация в модула на кутията. 

Намери някой с кабел да погледне дали ще стане при теб. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, SergioTacchini написа:

Брадър ми, знам го този пост. Той се отнася за дигиталния скоростомер. Аз имам предвид показателя на коя предавка си, който на много осмици е вдясно след PRNDS на най-долния ред. Виждал съм го на коли с малкия дисплей. А моята е с голям и не показва предавките. Туй имам предвид.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Ами виж първия си пост, питаш също и за дигитален скоростомер:

 

На 28.07.2019 г. at 21:26, SergioTacchini написа:

 

Колеги, здравейте отново. Имам питане към специалистите на VAG COM:

 

Колата е А8L 2004г с голям дисплей на таблото.

1.Когато е на директна (D) не ми показва на коя предавка е, както повечето осмици.

2. От менюто на борд компютъра няма опция да виждам дигитално скоростта, с която се движа.

 

Питането е, възможно ли е да активирам тези опции и как. В кой раздел на ВАГ КОМ се намират. Търсих в трансмисия - няма. Не мога да намеря и опциите и настройки на борд компютъра. Моля за помощ, ако някой знае. Благодаря!

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, прав си. Попитах, но впоследствие разбрах, че само по-новите имат тази опция. Относно предавките, обаче, не е така. Виждал съм много от старите дисплеи, които показват

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, опитах се да ти обясня че можеш да смениш таблото и да имаш и дигитален скоростомер като пича от поста. Намират се на добри цени в Алегрото: цък! (Трябва да видиш точно кой номер съответства на европейските таблата за модела от 2007 г., защото 4E0910951C е за американка.)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...