Jump to content

Въпрос за сензори


doktora76

Recommended Posts

Здравейте, искам да питам какво означават дупките на основата на огледалото за обратно виждане? Някакъв сензор ли би трябвало да е? Колата е B8 2.0 TDI, 143 к, 2012 г. Ще се опитам да кача и снимка. Благодаря предварително.IMG_0328.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматични чистачки, светлини, асистент дълги светлини, дистроник, следене на пътна маркировка при лейн асист. Сигурно има и за друго, но не се сещам сега.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам дневни светлини, но едва ли са свързани със сензор!? А иначе сензора за автоматични чистачки не е ли залепен за стъклото, а не в корпуса надупчения на огледалото за обратно виждане?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистачките са там със сигурност и асистента за дългите... Ако е активиран (срещу заплащане). Дистроника доколкото съм запознат е някъде при халогените, ако още не са го откраднали. Лейн  асист по средата на джама?..  Един ден по погрешка модулът ми остана в ръката, висейки на една букса... ми не ми се видя да има много кабелчета... 😎 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледал има ли там нещо при мен, но най-вероятно с температурен сензор свързан с климатроника.

Тоя сензор при моята кола е в долната част на предното стъкло, по средата, малко над централния въздуховод.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Чистачките са там със сигурност и асистента за дългите... Ако е активиран (срещу заплащане). Дистроника доколкото съм запознат е някъде при халогените, ако още не са го откраднали. Лейн  асист по средата на джама?..  Един ден по погрешка модулът ми остана в ръката, висейки на една букса... ми не ми се видя да има много кабелчета... [emoji41] 

Колега, асистент за дългите. Какво значи да е активиран срещу заплащане!? То или го има или го няма! А и аз нямам позиция ауто на копчето за фаровете. Странна работа. Нека споделят по запознатите......


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Е, това не е ли въпросния сензор долу на стъклото над въздуховода?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Благодаря колега. Имам фабричен ксенон и дневни светлини но без позиция ауто. Някъде бях чел, че сензора за дъжд в по вечето случаи го има но не е активиран, та за това питам. А и съм виждал други Б8 - ци, които са с най обикновени стойки за закрепване на огледалото, а моята е такава с дупки както съм показал на снимката.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята беше така, но вътре сензор няма. Трябва да се купи сензора, окабеляване и обучение, и се случват нещата. Ники може да потвърди, правехме го заедно на моята кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Колега, много ли е занимавка това? Сензора и обучаването ясно, а окабеляването играчка ли е? От къде се прекарва кабела и къде се свързва? Благодаря.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично, не беше голяма занимавка, трябва да си купиш нов ключ за фаровете с позиция Auto, сензор, ново огледало с функция за автоматично затъмняване ако искаш да го имаш и това и кабели. С тези неща можеш да активираш, автоматични фарове, автоматични чистачки и др. глезотий. Кабелите са по страничната колона, по тавана до огледалото и подвързването им със сензора и долу в ляво от кормилото. По спомен е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Благодаря за инфото колега. А ако искам да активирам само сензор за дъжд, пак ли трябва да закупя копче за фаровете с позиция ауто или само сензора и кабелите съответно?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...