Jump to content

Въпроси относно Ауди А6 4F


D. Bibow

Recommended Posts

Преди 1 час, LEWLY написа:

Аз пък съм решил да взимам фейсови, обаче никъде не мога да намеря оборудвани ОЕМ... Така че някой ако предлага, да не се притеснява :)

Колега в момента в ОЛХ има два комплекта със и без завиване който се продават. 

Аз го правих това упражнение, освен фаровете има и промяна в инсталацията на колата, ии зависи коя година е модула който командва фаровете може да се наложи и той да се подмени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Omega_a написа:

Колега в момента в ОЛХ има два комплекта със и без завиване който се продават. 

Аз го правих това упражнение, освен фаровете има и промяна в инсталацията на колата, ии зависи коя година е модула който командва фаровете може да се наложи и той да се подмени.

Алелее... А си мислих, че просто свалям, сменям и жега... Тая кола ще ми вземе здравето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених едната крушка преди но премигваше през 1 секунда и я махнах. При второто запалване на колата забравих буксата за дебитомера да включа и светна чека. Освен с компютър има ли как да се махне чека?

А за същата крушка и габарита кабелите явно от топлината са нацепени изолациите. Ако сваля фаровете има ли как да се подменят или само със смяна на фара?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от крушките единствения минус според мен е, че когато колата е загасена, вътре фара синее и се вижда синята крушка, иначе светят супер. @OvivO като им дойде времето, ще те тормозя да асистираш за вариянт 2 :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 11 часа, OvivO написа:

ако искаш съвсем да заспят нещата и да не мигат, слагаш кодинг, че си с лед и забравяш за 5 години напред.

И така, дневните ще светят с късите. Доста лоша комбинация.

Редактирано от petio_venkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката с чек-а сама изчезна. Дневните светлини за сега ще ги оставя така. Остава проблема с кабелчетата и с пръскалките за чистачките.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 minutes ago, petio_venkov said:

 

И така, дневните ще светят с късите. Доста лоша комбинация.

на мен хич не ми пречи. Колата доста рядко я карам вечер извън града, надявам се и да не заслепявам тези срещу мен.

coming/leaving home ми светват дневните и за мъгла

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги чувам и 2-те помпи за пръскалките да работят но като се включи тази за фаровете само от там пръска. Тази за чистачките само шуми. Вода не капе никъде под колага като пръскам. Къде да търся нещо запушено или откачено? При капачката за пълнене стърчи едно пластмасово като за обезвъздушаване, но няма стърчащ маркуч около него? Някакви идеи?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-лесно може да свалиш двете дюзи от капака от долната страна и да видиш дали до там стига вода


Колега оказа се прав. Свалих ги и 2-те, от маркуча единия даже потече първоначано кафява течност. Измих ги с струя вода и игла. Бяха доста запушени.


Друго преди пробвах, перата на волана за смяна на скоросите не работи. Нито на D нито на S. Каква може да е причината? Не са вързани никаде или нещо трябва да се активира от някъде? Другите копчета по волана си работят иначе.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за перата - може да е сменен волана и да не са кодирани. Или някой да си ги е спрял...



Това само с компютър ли става?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, D. Bibow said:

Това само с компютър ли става?

 

 

колега, с тези коли да имаш кабел и лаптоп с vcds е силно препоръчително. Можеш сам да си правиш диагностика и да си спестиш доста нерви. sklad66 продават читави кабели в Пловдив и онлайн с право на ъпдейт на програмата.

obdeleven пък е читав и компактен донгъл, който мисля замества напълно vcds, но може и да бъркам, но определено е много по-удобен за ползване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да трябва да помисля по тоя въпрос. Не съм работил с тая програма и незнам дали няма да оплескам нещо по колата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно следваш инструкциите за решаване на даден проблем или активиране на дадени екстри и си записваш предварителните стойности трудно би оплескал нещо.

Вече ако тръгнеш да пробваш по метода опааа я да видим кво ще стане ако променим това на ххх примерно ... тогава можеш нещо да оебеш :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имах някакво тропане и скърцане около жабката. Гледай пласмаси винтчета дали има разхлабени но нямаше. Извадих плафончето за лампичката вътре в жабката и пипнах с пръст нагоре и нещо се местеше. Свалих жабката и видях една метална кутия незакрепена никъде.
Мисля че е Bluetooth. Приханах я със свински опашки и вече не тропа и скърца [emoji16]

Сега имам друг въпрос. Влизам в настройките за bluetooth-а но немога да свържа телефон към него. Пробвах с няколко телефона но явно не е активно. Как мога да го активирам? В модула влиза една по-голяма букса с кабели една малка и един оранжев, мисля че е оптичен.
Някакви идеи?

ab68fdf6c91eb2a9bdd0a812cdfe1f3b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...