Jump to content

ASN - Обслужване масло и филтри


dedomras

Recommended Posts

Тъй като дойде време за поредното обслужване на двигателя искам да попитам колко литра е необходимо за този мотор - ASN 3.0 v6. Коя марка масло най добре му влияе и с какви спецификации да е? Филтрите ясно, но за маслата не съм много на ясно  ;)

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА МНЕНИЯТА И ПРЕПОРЪКИТЕ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега.Този мотор го дават да събира 6.3 л масло.Вискозитета може да бъде 5w30 или 5w40.Аз карам с 5w40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам моя (BBJ подобен на ASN) с масло Shell Helix 5w40, вече почти 100 000км и съм доволен. Важно е максимално да се избегнат ментетата, които се продават и маслото да се купи или от вносителя или от дистрибутора му. Аз лично го купувам само от бензиностанции на Shell.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Шел си е ок ,а баш за тоя мотор нищо му няма на Шела .....както и на повечето, освен за специалния турбомотор  на ВАГ дето в световен мащаб още се търси подходящото дето не го гори, не запича сегменти и не го разрежда с бензин и може да изкара повече от 5 ккм. Между другото и светия граал на равенол вълшебния не бил всеки път един и същ и той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@4ring avus Имам и Б7 с 1.8Т и тя се кара със същия Шел вече над 100 000км, сменям го и на двете коли на 12 000км.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBIАз също карах с този шел предишната си кола В7 2.0 Т и нямах никакви оплаквания, освен надутата му от вносителя цена в Бг. Дори и след като спряха да ползват базата на основа природен газ и махнаха надписа ГТЛ от тубата, а сложиха надпис пюър плюс, каквото и да означава последното, си го ползвах и не забелязах разлики, то и няма как де. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@4ring avus  Относно цената, мисля че го бях писал, но миналата година купих 3 туби (трябваше да сменям маслото и на двете коли) същия Shell Hellix 5w40 Ultra от бензиностанция на Шел в Гърция на цена от 55 евро за туба 4 литра - по всичките им бензиностанции покрай които минавах, цената беше една и съща. В България цената в бензиностанция на Шел е 107-109лв за туба 4 литра, което ме навежда на мисълта, че просто толкова си струва - не ми се вярва и гърците да я надуват и то с точно толкова с колкото го правят и българите. По-скоро според мен, в България се продават страхотни ментета на на различни марки масла на много ниска цена и затова ни се вижда, че това от официалния вносител или от бензиностанциите на Шел е скъпо :nixweiss: .

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/7/2019 at 1:13 AM, 4ring avus said:

Между другото и светия граал на равенол вълшебния не бил всеки път един и същ и той.

Със сигурност не е един и същ, като почти всички масови масла.

Но минаването от един тип база към друг тип не е толкова безобидно, колкото лека промяна на количеството добавки.

При шел ултра и Б7 2.0т това се изразява в покачване на разхода на масло от от 0.5 на 1+ литра на 10к км.

При други (атмосферни) автомобили се изразява и в промяна на шума. Понеже маслото го купувам от опиойлс, реших, че проблема е в английския доставчик. Но хора, купуващи от бензиностанции шел в БГ също се оплакаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...