Jump to content

Ауди А6 C6 - какъв двигател да избера?


Recommended Posts

80 -тката пак ще те скъса с тоя туч  и трябва му слагаш чарджър кит ....или да вземеш да засилваш 3Т поне до 5-600 коня .Така поне да може да кантариш 80-тките до към 250 поне, за нагоре на магистралата няма спасение от тях вече. Тая 80-тка сигурно е била с чип от Годеч 😬

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 198
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Малиии, бах тее куци 265 коня , че даже и разочарование донесли. 

Булка ,я сподели от кво слизаш , че сигурно е некоЙ самоУет и трее да ти се предложи адекватен ъпгрейд 😆

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Несериозно ми се струва кола за 13000 лева да върви по-малко от бричка с вид на хладилник и струваща по-малко от слънчевите ми очила...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ... всеки си преценява за себе си, ама съм виждал хора с кола за 800 лв. и телефон за 2k ...

 

12 minutes ago, Jasmine said:

Несериозно ми се струва кола за 13000 лева да върви по-малко от бричка с вид на хладилник и струваща по-малко от слънчевите ми очила...

 

Само да ти кажа, че тия 80-тки ще надживеят доста от днешните Ауди-та ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, 4ring avus написа:

80 -тката пак ще те скъса с тоя туч  и трябва му слагаш чарджър кит ....или да вземеш да засилваш 3Т поне до 5-600 коня .Така поне да може да кантариш 80-тките до към 250 поне, за нагоре на магистралата няма спасение от тях вече. Тая 80-тка сигурно е била с чип от Годеч 😬

 

Да направо RS6 да търси (и разбира се да се позасили леко така до поне едни 900 коня), че да може спокойно да се дърпат 80-ки 🤣🤣🤣

3.0ТFSI в С6 купето няма как да се засили много много (до към около 430коня е сейфти лимита) понеже кутията ще роди бързо бързо.

Дори и в S4 пак е трудно 3.0TFSI да стигне 500 коня, а и това не става за без пари (само един софт и айде вземи тия коне).

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Jasmine said:

Здравейте,

днес ми се отдаде възможност да покарам С6 с 3.2 агрегат, автомобилът имаше добра возия и сравнително приятна динамика, която за мое учудване и дори разочарование явно не бе достатъчна, за да пребори някакво ауди 80, с което се засякохме и ме размаза няколко пъти, А6 цата просто нямаше шанс...

Твърдо отписвам 3.2 като опция, ще порезгледам още няколко бройки с 4.2 и в случай, че не харесам нищо, ще търся в немско / испанско.

Какво мислите за тази обява?

 

https://m.mobile.bg/details/11562131410292822

ти си една мацка...shemale. Не знам как имаш свободно време да пишеш в такива теми и да водиш диалог под дамски ник? 

 

Обявата на това 4.2 е с мега гнусната и мазна седалка, пич.

 

Вземи си rs6 вярно, но и там може някой дърт поройник да те накаже мощно.

Тази 80-ка наказва и мега, турбо вървящите vRS папуняци по нощите до Горубляне, а ти за този шлеп 3.2 се изненадваш, но поне си чел и онази тема с на червения алекс каляската.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Jasmine написа:

... и струваща по-малко от слънчевите ми очила...

Това ми хареса! ☺️

 

Преди 1 час, Jasmine написа:

Призовавам дискусията да продължи в рамките на добрия диалог...

Вероятността за това е малка. По-скоро ще те откажат от марката. 😉

 

Относно ускоренията - разлики от порядъка на секунда едва ли са толкова впечатляващи (при стандартното оборудване и дори в най-неблагоприятно съотношение).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/4/2019 at 2:14 PM, Jasmine said:

днес ми се отдаде възможност да покарам С6 с 3.2 агрегат, автомобилът имаше добра возия и сравнително приятна динамика

И аз съм чувал, че тоя двигател е много муден и не блести с динамика, въпреки, че го дават с добри показатели. Ето сравнение срещу 4.2 от същото поколение:

http://www.zeperfs.com/en/duel2913-1830.htm 4.2 е около 20% е по-бързо и с много по-приятен звук. 

Общо взето си е пръчка 3.2 - нито е бързо, нито икономично, просто един компромисен вариант ....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес попаднах на C6 с 4.2 мотор, само бензин, определено добре поддържан автомобил, визуално без забележка, гаражен, двигателят не се усещаше че работи - никакви вибрации, много тих и същевременно изключително пъргав и с тяга още от ниски обороти... 200 км/ч+ ги лепна по цариградско шосе с лекота без да се усетя и веднага набих спирачки, стреснах се.

Но за съжаление се оказа, че е с документален проблем и не може да се прехвърля, иначе я купувах. Не ми върви и това е... Продължавам с търсенето, стискайте ми палци.

Ако някой има предложения, нека сподели.

Редактирано от Jasmine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Jasmine написа:

Ами там възможно ли е да се сложи газ?

Не са ли там само с директно впръскване?

Затова съм написъл 4.2i a не 4.2fsi, провери до коя година на A8/D3 го слагат! Аз кола на газ не карам,но за мен 4.2i си е по-добрия :D А8 си е класа над А6 а с мотора който искаш подръжката е почти еднаква:D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес май попаднах на свястна кола с 4.2, без газ, мека возия, супер динамика, черен металик... единствено не ми допадна цветът на зеления салон, поръчков бил, но може би това ще е, ще помисля до утре и сигурно ще има сделка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, хубавите коли не се застояват на пазара.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друга ще излезе. И вече като знаеш точно какво искаш, ти ще си тази която ще я грабне, докато другите се чудят. Успех! 👍

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Третата е идеална, направо я мятай, докато не е изчезнала и тя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...