Jump to content

Ауди А6 C6 - какъв двигател да избера?


Recommended Posts

Бе ако си на сеем’се години дЕдо....нЕма мнооо ти пука к’ва е разликата между две дваЙ’с годишни. Ма де да знам....ако стигнем до там   шЕ вИдиме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 198
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1 hour ago, CVT said:

 

За ГО+данъка: и в двата случая става дума за София, от където е авторката на темата.

 

Иначе между две 14-годишни коли има повече прилики от колкото разлики. Това е както 2 баби по на 70 години имат повече прилики от колкото разлики, даже и да са били различни като земята и небето когато са били по на 20. 😆

Мда, прав си, с времето цилиндрите на осмака се изпаряват докато на тръцко му се увеличават цилиндрите. Същото важи и за конете, и за мястото, за обезшумяването и тн. Сигурно и мми се е добавило с времето в б7-цата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със старостта на колата конете не се увеличават, а падат. Шумът е това което се увеличава. ;)

 

Та мисълта ми беше защо кола която е в по-висок клас се продава на почти същата цена като по-ниския? Мисля че отговора се се крие в едно противоречие, а именно: ако имаш бюджета да поддържаш тази кола, защо караш кола която е на 14 години? Това е парадокса.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото същият клас кола, но 5 годишна, струва едни десетки хиляди повече :) Вероятно поддръжката им ще е еднаква измерена в пари. 

Висок клас лимузини с големи мотори и много години - най-лесно е да си ги купиш. Трудното идва след това, затова и цените им опират и даже на някои изморени екземпляри са под добре поддържан по-нисък клас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общия случай, кола се купува емоционално. Като в последствие тези емоции стават по-големи, особено след поредното излизане от “майстора”. Ама пък да си купиш лична кола само и единствено рационално и да не си на 60+(нищо против)....малко “умряла” работа ми се вижда. Колкото по-рано човек си купи кола, която го кефи.....по-добре. Има време да се вози в скучни коли (4F с 4.2):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, CVT said:

Със старостта на колата конете не се увеличават, а падат. Шумът е това което се увеличава. ;)

 

Та мисълта ми беше защо кола която е в по-висок клас се продава на почти същата цена като по-ниския? Мисля че отговора се се крие в едно противоречие, а именно: ако имаш бюджета да поддържаш тази кола, защо караш кола която е на 14 години? Това е парадокса.

 

Защото му предстоя ремонти, защото му трябват пари, защото...

И това, че една кола е по-евтина от друга не значи, че това важи за всички от този модел. По старите модели са с по-евтина поддръжка, има повече части по моргите и тн. Баси елементарни неща ли трябва да си обясняваме?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва, защото това много хора не го разбират, а именно че колата не е по-евтина, а само така изглежда. Има си скрита цена, която при по-старите коли от по-висок клас е доста по-висока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с написаното в предходните пет поста.

Почти пълен синтез на ситуацията "покупка на кола втора ръка".

 

Никакъв проблем не е човек да си купи кола.

Проблемът е в преценката дали ще можеш да я поддържаш в най-тежкият възможен сценарий без да се напрягаш.

 

Ще добавя и моето мнение относно:

Преди 1 час, kurty написа:

Ама пък да си купиш лична кола само и единствено рационално и да не си на 60+(нищо против)....малко “умряла” работа ми се вижда. Колкото по-рано човек си купи кола, която го кефи.....по-добре. Има време да се вози в скучни коли (4F с 4.2):hilezh:

 

Според мен и на 30 г. и на 70 г. има само два основни типа купувачи - емоционални и рационални.

Аз съм от първите - не ми ли грабне колата, не я купувам, ако ще да е здрава като камък! ☺️

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, DJANO said:

При 3.2 го правят като свалят кутията. 4.2 не знам дали има такова място.

Няма. Сменени са само горните обтегачи. Което е половината упражнение и само отлага временно драматизма по цялостно вадене на мотора.

Редактирано от Lo_Ridah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз що ли си мисля, че на снимка 14, там където се виждат ланците на мотора, това кръглото с 8-те дупки е коляновия вал? ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, royce написа:

това кръглото с 8-те дупки е коляновия вал? ...

Разбира се, че е коляновия вал.

Да не коментираме изказването, че са сменени само горните вериги...

Шпека ви го каза вече, че за тия пари е подарък.

п. п. А че " мадамата" ви плакне е друга тема на разговор. 🤣🤣🤣

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, moto_fan said:

добре изглежда колата, когато се махнат и червените надписи quattro, ще е идеалка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.08.2019 г. at 18:11, Jasmine написа:

Значи от разразилата се тук дискусия стигам до заключение, че дизеловата алтернатива не е толкова икономична колкото мислех, върви по-малко от 4.2 и е по-скъпа за поддръжка. 

Последната седмица нямах възможност да правя огледи, но скоро пак започвам търсенето, че ми писна с пежото...

3.0 tdi quattro е колата за вас, тествай и ще разбереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел се отказах, шуменската имала виене след 70 км/ч и някакво чукане при набиране, може би проблем с диференциал, лагери, висящ лагер...

В България няма да намеря това, което търся...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате интерес може да отида да го видя, не е далеч от мен. Цената мисля също е добра. https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=283387083&utm_source=sharedAd&utm_medium=android Dieses Angebot habe ich bei mobile.de gefunden: Audi AUDI A6 4,2L V8 QUATTRO (MPI) Erstzulassung: 03/2005 Kilometerstand: 174.000 km Kraftstoffart: Benzin Leistung: 246 kW (334 PS) Preis: 6.200 € 

 

Имайте предвид, че хубавите автомобили много бързо се купуват. Не знам дали тази е добра, но може да се види. Ако имате интерес пишете тук или се свържете с мен на тел. +49 179 3835556 (viber и Whatsapp) за повече информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, обявите се дублират в мобиле и ибей. Не съм я видял, че е пускана. Утре ще звънна да го чуя продавача.

Редактирано от ЦецоКолев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...