Jump to content

S3 ATE Power Disk vs обикновени ATE


Alex_Heat

Recommended Posts

Дойде време да сменям дискове и накладки. Първо ще бъде отзад, а след може би 10-20 хиляди км и отпред. Та се чудя дали си заслужава по-скъпата инвестиция на АТЕ за наразяните дискове, или няма никакъв смисъл? Каква точно е разликата в керамичните накладки и обикновените? 

Имам и друг въпрос, който е свързан със спирачните апарати отзад. Един ми задържа, износват се по-бързо накладките. Ще ми свърши ли подобен сет работа ----------------> https://www.mister-auto.de/reparatursatz-bremssattel/bosch/1-987-470-040/, или да поръчвам чисто нови апарати? Частите ще си ги поръчам от Германия и ще си ги взема с мен на България. 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да не ги поръчвам тук(Германия), а направо при демонтажа в България да решим. Останалите неща ще си ги поръчам от Германия. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих power disc на предния мост, разочарован съм. С обикновени накладки спирането субективно не се промени, за сметка на допълнителен шум. При по-интензивно спиране започват да вият на умряло от приложеното усилие. Не се изпичат, не скрибуцат...
На предишната кола бях сложил някакви полурейсинг накладки, първите 2-3 спирания все едно е намазан диска с грес, едвам спира.
Та умната... за мен единствения разумен ъпгрейд е към по-големи спирачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...