Jump to content

ауди 100 помогнете


kuncho99

Recommended Posts

Здравейте на всички от година и половина имам книжка и карам на баща ми ауди-то 80 1.8s но така и като сме 3-ма шофьори във семейството и искам да си взема ауди 100 c4 комби на метан намерих го от наш познат за 900лв със климатик и ел.стъкла ,та въпроса ми е някой може ли да ме светне някакви плюсове и минуси заслужава ли си проблемни ли са защото човека си го кара всеки ден и няма проблеми колата продава я защото си е купил джип. Колата работи и на метан и на бензин но и на двете леко мини оборотите и работи на около 1300-1400 оборота нещо фрапиращо ли е или ще е нещо минимално и от какво може да е ще съм много благодарен ако някой ми помогне,при желание имам клип на колата как работи двигателя и някой ако има желание мога да пратя и да каже мнение благодаря предварително!

Редактирано от kuncho99
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, kuncho99 said:

Колата работи и на метан и на бензин но и на двете леко мини оборотите и работи на около 1300-1400 оборота

Какво по-точно значи това? То всяка кола може да работи на 1300-1400 оборота. Но ако не може да работи на повече или това са оборотите на празен ход, очевидно има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

audito e 100 c4 2.0Е 115 коня..и колата работи на празен ход без да и подаваш газ на 1300-1400 оборота и от какво може да е проблема?

На 10.08.2019 г. at 17:05, vladi написа:

Не е лошо  да се спомене с кой двигател е тая 100-ца.....

 

 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, nickgaidarov написа:

Проблема може да е от половината неща по двигателя

Я ма кукло, я ги изброи тия въпросните "неща" по въпросният  двигател, причиняващи високи обороти на празен ход?^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куклата искам да обясни как ще направи диагностика,ако колата е с AAD мотор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела с преходника е ясен.Въпроса е какво ще покаже,ако въобще успее да се свърже с VAG-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

Обичам такива понеделници.

20 minutes ago, NIKO said:

 

Нека сведем до знанието на незнаещите, че в 100 цата освен 2.0Е 115 кс ААD, се монтира и 2.0 Е 115 кс АВК. Пак за незнаещите, да кажем, че едното е механичен, а другото електрически инжекцион. А при вторите, положението е малко по-различно от при диагностиката с ваг ком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

@veselin velchev За сведение, AAD е механична инжекция с електронен модул за управление, наричан популярно "компютър". KE-Mftronic 1.2. Може да му се прави диагностика с ВАГ-Ком, с 2х2 преходник. https://en.wikipedia.org/wiki/Motronic#Motronic_1.x

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...