Jump to content

AUDI Connect


Wildkid

Recommended Posts

Здравейте, интересува ме някой използва ли AUDI Connect в колата си, какви услуги са достъпни в БГ, както и как процедирате за връзката - отделна карта, или през мобилен телефон? Също така - Порше могат ли да подновяват лицензи за Connect, и ако да - какво струва и как се случва. В сайта, естествено, инфо няма, на мейли не отговарят, по телефона е някаква тотална мъка и искат да си запиша час и да ходя при тях, а бих си спестил разходката до Сърбия, ако мога да намеря инфо тук.

 

Колата е В9 авант....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз имам Audi Connect - връзката при мен е с отделна SIM карта, не съм гледал колко данни харчи на месец (но явно не са много).

 

Честно казано не виждам да има много опции, които да се ползват.... на мен са ми интересни геолокация на автомобила, отключване / заключване през телефона, статус (отключена, заключена, предупреждения, ниво на масло), аларма, сервизна история, гаранционен статус.

 

Не съм си добавял разни адреси на навигацията през апликейшъна, иначе теоретично трябва да работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Картата ти ли си я взимал от оператор, или през Порше? И работи ли ти ползването на Google maps за навигация, върху "стандартната" (съответно разните благини като инфо за трафик и прочее)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картата си е моя и си работят разните му допълнителни функции като трафик инфото... реално погледнато имаш и стандартен Google Search през колата.

 

Това разбира се има смисъл в страните от EU, защото ако минеш в Сърбия или Турция с пуснати мобилни данни цената е олеле мале.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, това е ясно, нямам и намерение да го ползвам извън ЕС. Благодаря. Остава да видя тия палячовци от Порше какво ще ми поискат за "лиценз" за Connect, че на тая кола дава, че е изтекъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 7 months later...
On 8/12/2019 at 4:50 PM, BECKO said:

Аз имам Audi Connect - връзката при мен е с отделна SIM карта, не съм гледал колко данни харчи на месец (но явно не са много).

 

Привет,

 

Как успя да се запишеш като основен потребител на автомобила? Пише, че има някакъв стикер за търкане и в него има код за целта, ама моята няма - втора ръка е. Набор 2018.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, Airfan said:

 

Привет,

 

Как успя да се запишеш като основен потребител на автомобила? Пише, че има някакъв стикер за търкане и в него има код за целта, ама моята няма - втора ръка е. Набор 2018.


Аз я купувах нова моята и стикерчето беше в комплекта с ключовете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, congo said:

Ако колата е Американска не си прави труда, няма да стане на този етап.

Да, американска е. То други на пазара на практика няма. Каква е причината да не може да стане? 

11 hours ago, BECKO said:

Аз я купувах нова моята и стикерчето беше в комплекта с ключовете

И аз се бях засилил за нова, даже бях отишъл да подписвам,  но до като изчаквах по-добра оферта от лизинга се случиха разни неща + короната и се наложи да остане за следващия път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте! Да попитам  и аз в темата.

Изтича ми абонаментът на Audi connect .Какво ще изчезне от навигацията ?

Moето е с вградена сим карта, но имам и слот за допълнителна, ако сложа моя карта какво ще работи и какво не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

 

Ще изчезне сателитната карта на навигацията, трафика и не съм сигурен какво друго. Ако ти е изтекла, би ли споделил?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчезнаха благините от myaudi като отключване, закалючване, къде се намира колата, известяване за аларма, масло, гориво. Няма Google, трафик и разни дреболии. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, това не трябва ли да остане дори и без Ауди кънект абонамент? Поне така им пише по документациите до колкото съм прочел.

При мен днес се установи, че няма как да се пусне това, тъй като американския модул явно е несъвместим с нашите мобилни оператори. Ще пиша на Ауди да видим дали има някакъв вариант с модул от европейска кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте колеги, аз ползвам Audi conect, но видях голям зор да го пусна(даже в Порше им беше трудно да отговарят). Има два пакета за ползване единия е само за приложенито(4 евро), а другия за навигация и останалите неща(16 евро). Това са месечните такси. За да ползвате приложението на телефона трябва да притежавате пластмасовото матово калъфче в което има един код който се вкарва в ММИ на колата като основен потребител. Ако го нямате в Порше може да се поръча на стойност 145 лв.(аз толкова платих), идва за седмица.Всеки пакет може да се плаща по отделно. Избирате кое искате мобилно приложение или автомобилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет колеги, от вчера се преместих е Б9 секцията на форума ;) още съм бос (да се знае)

Колата е втора ръка, внос от Германия и въпросния код е наличен (има два кода, единия е видим, другия се изтрива се с монета).

Колата има вграден СИМ (има икона за обхват и надпис LTE), слота за СИМ карта в джабката е празен.

Като вас колата ми пишеше че лиценза е изтекъл, днес се заминавах с Audi Connect но нещата се развиха по малко по-различен начин...

Сетъпа правих на компютър, сайта ми даде 8 цифрен код (PIN) който въведох в колата (username and pin). Кода споменат горе не съм ползвал изобщо.

Даде ми опция да активирам Google Earth и мога да пращам локации от компютъра (тези трябва да ги проверя утре за да кажа със сигурност).

Всички останали услуги изискват лиценз... не мисля че ми трябват.

 

Картите явно ще са проблем... Сайта ми дава да изтегля карта за "offline update" от 2019.

Редактирано от hepo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще трябва да се поправя... Google Earth не работи, пуснах нет в колата със допълнителна сим карта, в менюто изглежда активен (не е сив като останалите опции които искат лиценз) но хвърля грешка че не може да се свърже със сървърите на Ауди.

 

много му се бях данъхал на този Earth, можеби напразно, защото така или иначе щях да мачкам Waze основно.

 

Някой да има лек за най новите карти? качих 2019 но ми се иска по-нова да сложа...

 

Редактирано от hepo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гугъл ърт промениха нещо по картите и Ауди спряха да ги поддържат. За определени модели А4 мисля след 2018-а), които са с по-нов хардуер има сервизна кампания и обновяват софтуера. Вече не е от Гугъл, а от друг провайдър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Google earth изгледа се активира като изключиш Ауди кънект. Трябва и сим карта. IDE03471-ENG117846-Vehicle configuration-remote_HMI - OFF. Зависи пак и от версията на ММИ. Аз съм със стара версия и при мен не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи се рових по чуждите форуми, определено вече няма Google Earth от началото на 2021. Новия доставчик е MAXAR.

Според американците, новите модели след 2018 с Qualcomm чип поддържат новите карти след софтуерен ъпдейт - цък.

 

Жалка история 😪

 

MC-10181818-0001.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@v140 то целта не е само да извадиш картата, ами да виждаш трафика, което включва абонамент и да не е американка в Европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...